Deutsch
Français
Español
05/03/2024
@ Contact
» Archive
» Current
Nordostdeutsche Meisterschaften U20 – Women and Men under 20 – 2007
NODEM '07 – U20
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BB – Brandenburg
BE – Berlin
MV – Mecklenburg-Vorpommern
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Kumkar
Jan
BB
Eberswalde
+100
3
2
Klemke
Sebastian
MV
HSG Greifswald
+100
7
3
Klante
Benjamin
BB
Senftenberg
+100
5
4
Schaarschmidt
Marcel
BB
JC 90
+100
1
5
Brenke
Roland
BE
TSV Rudow
+100
3
6
Walter
Sascha
BB
JC 90
+100
2
7
Koschker
Martin
BB
A.Spremberg
+100
5
8
Winkler
Nicole
BB
Jüterbog
+78
5
9
Strauß
Sandrina
BE
TuS Hellersdorf 88
+78
3
10
Rosenauer
Franziska
BE
EBJC
+78
3
11
Swintek
Gina
BB
JC 90
+78
2
12
Büssow
Kristin
MV
Stralsunder JC
+78
1
13
Schober
Christin
BB
Großräschen
+78
7
14
Segger
Carolin
BB
Rathenow
+78
5
15
Reeger
Tino
BB
UJKC
-100
16
Gehrt
Jens
BE
JC Hata
-100
17
Brandes
Kai
BB
JC90
-100
1
18
Niebisch
Jan Helge
MV
JV Brüel
-100
19
Schmerling
Johannes
BE
KiK
-100
3
20
Borkowski
Pierre
BE
SC Berlin
-100
2
21
Kleiß- Macht
Benjamin
BE
BC Randori
-100
5
22
Eckert
Tim
MV
JV Brüel
-100
3
23
Schreier
Carsten
BB
Belzig
-100
7
24
Neums
Lennart
BB
Hoppegarten
-100
5
25
Bietz
Oliver
BB
Ludwigsfelde
-100
7
26
Johannsen
Elena
BE
DJK Süd
-44
1
27
Müller
Juana
BB
Rathenow
-44
3
28
von der Aa
Beatrice
MV
PSV Schwerin
-44
2
29
Biber
Ricarda
BB
Schönwalde
-44
3
30
Lisson
Jacqueline
BE
BSG Berl. Feuerwehr
-48
1
31
Molzahn
Minou
BE
Pol. SV
-48
3
32
Specht
Anett
BE
Pol.SV
-48
2
33
Werth
Angelique
BE
SC Berlin
-48
5
34
Siegmann
Maureen
BE
SV Gerg Knorr
-48
3
35
Hoppe
Anja
BB
Oranienburg
-48
7
36
Süß
Christin
BB
Premnitzh
-48
5
37
Werner
Susette
MV
VfK "Bau" Rostock
-48
7
38
Metes
Jennifer
BE
PSV Olympia
-52
5
39
Schulze
Juliane
BB
Lauchhammer
-52
7
40
Petzholz
Cindy
MV
Schwerin
-52
41
Müller
Johanna
BE
PSV Olympia
-52
1
42
Schulz
Alines
BE
PSV Olympia
-52
43
Köhler
Pauline
BE
BC Randori
-52
3
44
Thiel
Jenny
BB
JC 90
-52
2
45
Schoof
Marion
MV
JV Wittenburg
-52
5
46
Technau
Janine
MV
PSV Greifswald
-52
47
Schmidt
Stefanie
BB
UJKC
-52
3
48
Buller
Friederike
MV
PSV Schwerin
-52
7
49
Dimke
Christoph
BE
KiK
-55
3
50
Scheutzow
Christopher
BE
BC Samurai Berlin
-55
7
51
Zesch
Toni
BB
JC 90
-55
2
52
Krüger
Robert
BB
Lübbenau
-55
53
Gaudlitz
Philipp
BB
UJKC
-55
5
54
Retzlaff
Matthias
MV
Asia Sport NB
-55
3
55
Suhoukov
Sergej
BB
Strausberg
-55
56
Hapke
Paul
MV
Asia Sport NB
-55
5
57
Vogt
Miron
BE
Tib
-55
58
Schwarz
Anton
BE
SC Bushido
-55
7
59
Eisfeld
Pierre
BE
SV Georg Knorr
-55
1
60
Kaiser
Steffen
BB
Brandenburg
-55
61
Naglo
Laura
BE
Pol. SV
-57
1
62
Poppendieker
Carolin
BB
Hoppegarten
-57
63
Stefan
Katja
BB
JC 90
-57
3
64
Heseding
Wiebke
BE
EBJC
-57
7
65
Harnack
Franziska
BB
JC 90
-57
2
66
Rister
Sarah
BE
SC Berlin
-57
5
67
Bärwalde
Judy
BE
Pol. SV
-57
68
Wegner
Susann
BB
JC 90
-57
3
69
Klein
Annalena
BE
SV Georg Knorr
-57
7
70
Glöckner
Ulrike
MV
PSV Greifswald
-57
5
71
Martens
Kathleen
MV
VfK "Bau" Rostock
-57
72
Wagner
Paula
MV
PSV Schwerin
-57
73
Marquardt
Marlen
BB
Falkensee
-57
74
Gläser
Trixi
BB
Bernau
-57
75
Behmel
Steffen
BE
SV Georg Knorr
-60
5
76
Paulat
Tim
BB
Strausberg
-60
7
77
Erdmann
Alexander
BB
JC 90
-60
78
Heimlich
Torben
MV
PSV Schwerin
-60
79
Wenzel
Gregor
BB
JC 90
-60
80
Immerschied
Andersen
BE
SV Georg Knorr
-60
1
81
Kanabaja
Martin
MV
PSV Schwerin
-60
3
82
Sauer
Jürgen
BE
JTB
-60
83
Ölkers
Kay- Uwe
BE
SC Berlin
-60
2
84
Siegler
Raiko
MV
HSG Greifswald
-60
5
85
Lodtka
Oliver
BB
JC 90
-60
3
86
Thiere
Philipp
BB
Eberswalde
-60
7
87
Ripka
Cindy
MV
JSV Löcknitz
-63
88
Apelt
Carmen
MV
VfK "Bau" Rostock
-63
89
Semmler
Josefine
BB
JC 90
-63
90
Fuchs
Julia
BE
PSV Olympia
-63
91
Vargas-Koch
Laura
BE
EBJC
-63
3
92
Hoffmann
Janine
BB
Brandenburg
-63
5
93
Heindorff
Jasmin
BE
SG Einh. Pankow
-63
94
Kucharski
Romina
BB
UJKC
-63
5
95
Schoknecht
Kerstin
BB
JC 90
-63
3
96
Holler
Marit
BB
JC 90
-63
7
97
Steinmetz
Stefanie
BE
SF Kladow
-63
1
98
Westphal
Anja
BE
EBJC
-63
7
99
Lisewski
Anne
BE
SV Knorr
-63
2
100
Kutzner
Lars
MV
PSV Schwerin
-66
101
Stiller
Max
BB
UJKC Potsdam
-66
1
102
Naujoks
Christian
BB
Eberswalde
-66
3
103
Neukirch
Florian
MV
VfK "Bau" Rostock
-66
104
Zimmermann
Stefan
BB
Bernau
-66
2
105
Kruse
Johannes
MV
JSV Neuenkirchen
-66
5
106
Ahrens
Jörn
BB
UJKC Potsdam
-66
3
107
Wilke
Dennis
MV
HSG Greifswald
-66
7
108
Koziolek
Willi
BB
Falkensee
-66
109
Schünemann
Danny
BE
KiK
-66
5
110
Wegner
Patrick
BE
SF Kladow
-66
111
Seide
Patrick
BE
SC Bushido
-66
7
112
Bluschke
Robert
BE
BC Randori
-66
113
Eul
Philipp
BE
SF Kladow
-66
114
Heitmann
Steffen
MV
KSV Rostock
-66
115
Delorme
Jasmin
BE
SG Einh. Pankow
-70
1
116
Gramkow
Anne
BE
SC Berlin
-70
2
117
Jahn
Franziska
MV
SV Barth
-70
118
Radtke
Elisa
BB
JC 90
-70
3
119
Valenta
Kristin
BE
HJT
-70
3
120
Hauenstein
Vivien
BE
SC Berlin
-70
5
121
Leupacher
Anna
BB
Perleberg
-70
5
122
Weigmann
Eileen
BB
UJKC
-70
7
123
Scholtysik
Jeanette
BB
JC 90
-70
7
124
Kwiatek
Elisa
MV
PSV Greifswald
-70
125
Brenger
Juliane
BB
JC Eberswalde
-70
126
Wenzel
Jakob
BE
SV Georg Knorr
-73
127
Patt
Mario
BE
SC Bushido
-73
128
Nikolajew
Michailo
MV
PSV Rostock
-73
129
Marx
Sven
BE
TSV Rudow
-73
1
130
Gabsch
Hannes
MV
Pasewalker JV
-73
3
131
Schumann
Marc
BB
JC 90
-73
2
132
Matzek
Albert
BE
JTB
-73
133
Fischer
Florian
BB
JC 90
-73
134
Naglo
Robert
BE
Pol. SV
-73
5
135
Rick
Malte
BB
JC 90
-73
3
136
Kogan
Sascha
MV
PSV Rostock
-73
7
137
Zank
Waldemar
BB
Eberswalde
-73
138
Gross
Thomas
MV
HSG Greifswald
-73
5
139
Schneider
Peter
MV
1. Schweriner JC
-73
7
140
Brehmer
Jan
BB
JC 90
-73
141
Kaleschky
Nicole
BE
JC Hata
-78
7
142
Folkerts
Lea
BE
EBJC
-78
5
143
Kötz
Fanny
BB
JC 90
-78
5
144
Briesemeister
Maria
MV
PSV Schwerin
-78
3
145
Eckhardt
Sandra
BB
Brandenburg
-78
146
Müller
Dörte
MV
PSV Schwerin
-78
3
147
Hopfe
Sophia
BB
Oranienburg
-78
1
148
Metzler
Melanie
BB
HSV Cottbus
-78
2
149
Meyer
Leslie
BE
BC Samurai Berlin
-78
7
150
Nietz
Niklas
MV
PSV Schwerin
-81
151
Hartwig
Benjamin
BB
Strausberg
-81
152
Templin
Stephan
MV
PSV Neustrelitz
-81
7
153
Karsch
Johannes
MV
1. Schweriner JC
-81
1
154
Hennig
Sven
BE
JC Hata
-81
155
Greiner
Stefan
BE
KiK
-81
3
156
Schmudlch
Max
MV
PSV Schwerin
-81
7
157
Kramann
Timothy
BB
Strausberg
-81
2
158
Hoberitz
Kevin
BB
Jänschwalde
-81
5
159
Henkens
Mike
BE
BBSV
-81
160
Gensel
Florian
BB
A.Spremberg
-81
3
161
Irmscher
Gelani
BE
SF Kladow
-81
5
162
Hollmann
Phillip
BB
UJKC
-90
1
163
Hagenau
Felix
BB
JC 90
-90
3
164
Reiche
Wulf
BE
BBSV
-90
2
165
Bollow
Philipp
MV
JV Brüel
-90
5
166
Eiselt
Hans
BE
AC Berlin
-90
3
167
Stegemann
Robin
BB
Bernau
-90
7
168
Brettschneider
Benjamin
MV
JV Brüel
-90
5
169
Mayer
Stefan
MV
PSV Schwerin
-90
7
170
Marin
Julian
MV
SV Teterow
-90
171
Gramkow
Stefan
MV
PSV Schwerin
-90
172
Langner
Toni
BB
Hennigsdorf
-90
173
Eberstein
Kemal
BE
Tib
-90