Deutsch
Français
Español
05/08/2024
@ Contact
» Archive
» Current
Nordostdeutsche Meisterschaften U20 – Women and Men under 20 – 2008
NODEM '08 – U20
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BB – Brandenburg
BE – Berlin
MV – Mecklenburg-Vorpommern
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Wilsch
Vanessa
BB
Budofreunde Dynamo Hoppegarten
-78
2
Berr
Jesse
BB
Judoschule Falkensee
-73
7
3
Schröder
Kai
BB
Königs Wusterhausen
+100
5
4
Wegner
Susann
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-57
3
5
Stefan
Katja
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-57
1
6
Erdmann
Alexander
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-66
7
7
Jergler
Martin
BB
Lauchhammer
-66
3
8
Reeger
Tino
BB
UJKC Potsdam
-100
1
9
Zimmermann
Stefan
BB
PSV Bernau
-66
1
10
Huth
Jeremy
BB
Königs Wusterhausen
-60
7
11
Gaudlitz
Philip
BB
UJKC Potsdam
-60
5
12
Hoppe
Anja
BB
Samura Oranienburg
-48
3
13
Hagenau
Felix
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-90
2
14
Kucharski
Romina
BB
UJKC Potsdam
-63
3
15
Zeiles
Dietmar
BB
JC Eberswalde
-81
7
16
Kaiser
Steffen
BB
Brandenburg
-55
7
17
Nogaideli
Rewasi
BB
UJKC Potsdam
-81
5
18
Hildebrand
Franziska
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-63
2
19
Rosenplänter
Adina
BB
PSV Bernau
-44
2
20
Schumann
Marc
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-81
2
21
Marschner
Enrico
BB
Budo-Dojo Fürstenwalde
-73
22
Huth
Nando
BB
Königs Wusterhausen
-60
23
Strobelt
Romano
BB
Budofreunde Dynamo Hoppegarten
-55
24
Mundt
Tino
BB
Judoschule Falkensee
-55
25
Gläser
Trixi
BB
PSV Bernau
-57
26
Hopfe
Sophie
BB
Oranienburg
-78
1
27
Ebert
Florian
BB
Königs Wusterhausen
+100
7
28
Klein
Anna
BB
Budofreunde Dynamo Hoppegarten
-57
5
29
Schaarschmidt
Marcel
BB
HSV Cottbus
+100
3
30
Naujoks
Christian
BB
JC 90
-73
3
31
Hirsemann
Andrea
BB
UJKC Potsdam
-57
2
32
Schreier
Carsten
BB
Belzig
+100
2
33
Rick
Malte
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-73
2
34
Kranz
Paula
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-70
3
35
Ignatov
Jasper
BB
Cottbus
-100
5
36
Ahrens
Björn
BB
UJKC Potsdam
-66
5
37
Leupacher
Anna
BB
Perleberg
-70
2
38
Pohl
Julia
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-52
3
39
Thiel
Jenny
BB
JC 90
-52
2
40
Nowigk
Marcus
BB
Lübben
-90
7
41
Krüger
Florian
BB
Budo-Dojo Fürstenwalde
-90
5
42
Paulat
Tim
BB
KSC Strausberg
-60
3
43
Schoknecht
Kerstin
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-63
5
44
Leschke
Maximilian
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-90
1
45
Maaß
Christian
BB
KSC Strausberg
-55
7
46
Hoffmann
Janine
BB
PSG Dynamo Brandenburg
-63
3
47
Gärtner
Paul
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-55
3
48
Müller
Juana
BB
PSG Dynamo Brandenburg
-44
1
49
Semenko
Viktor
BB
JC Eberswalde
-81
1
50
Eckhardt
Sanddra
BB
PSG Dynamo Brandenburg
-78
5
51
Scholtysik
Jeanette
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-78
7
52
Swintek
Gina
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
+78
1
53
Sorgatz
Davis
BB
Motor Babelsberg
-73
54
Drocha
Dustin
BB
UJKC Potsdam
-73
55
Bremer
Jan
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-81
56
Marquardt
Marleen
BB
Judoschule Falkensee
-63
57
Vogt
Miron
BE
T.i.B.
-55
58
Wegener
Patrick
BE
SF Kladow
-73
59
Franke
Robert
BE
PSV Olympia
-60
60
Dehmel
Steffen
BE
SC Knorr
-66
61
Malzahn
Susan
BE
PSV Olympia
-57
7
62
Hennig
Tanja
BE
JC Hata
-70
7
63
Naglo
Laura
BE
Polizei SV Berlin
-57
5
64
Shareef
Hady
BE
JC Kano
+100
3
65
Schmerling
Johannes
BE
K.i.K.
+100
1
66
Marx
Sven
BE
TSV Rudow
-73
1
67
Valenta
Kristin
BE
HJT
-70
3
68
Molzahn
Minou
BE
Polizei SV Berlin
-52
5
69
Seide
Patrick
BE
SC Bushido
-66
5
70
Nettes
Jennifer
BE
PSV Olympia
-52
3
71
Kleiß-Macht
Benjamin
BE
BC Randori
-100
3
72
Hauenstein
Vivian
BE
SC Berlin
-70
1
73
Specht
Annet
BE
Polizei SV
-52
1
74
Wolf
Sebastian
BE
KSC Obi
-90
7
75
Herbst
Anja-Maria
BE
BC Samurai Berlin
-48
5
76
Irmscher
Gelanie
BE
SF Kladow
-90
3
77
Schwarz
Anton
BE
SC Bushido
-60
3
78
Kramann
Timo
BE
Polizei SV Berlin
-81
3
79
Scheutzow
Christopher
BE
BC Samurai Berlin
-55
3
80
Folkerts
Lea
BE
EBJC
-78
2
81
Delorme
Jasmin
BE
SG Einheit Pankow
-78
3
82
Kaleschky
Nicole
BE
JC Hata
-78
5
83
Hesse
Fredericke
BE
PSV Olympia
-78
7
84
Marx
Antonia
BE
SF Kladow
-52
85
Demel
Denise
BE
SF Kladow
-52
86
Marquard
Fritz
BE
EBJC
-60
87
Walter
Janis
BE
TSV Rudow
-81
88
Schmelzer
Judith
BE
SF Kladow
-63
89
Patt
Mario
BE
SC Bushido
-66
90
Bertram
Maximilian
BE
JV Dahlem
-81
91
Münch
Stephan
BE
AC Berlin
-66
92
Zielke
Karen
BE
EBJC
-57
7
93
Todorovic
Dennis
BE
SC Bushido
+100
5
94
Schubert
Maximilian
BE
SC Bushido
-73
5
95
Dorny
Julia
BE
Polizei SV Berlin
-70
5
96
Gesch
Charleen
BE
Polizei SV Berlin
-57
3
97
Köhler
Paulina
BE
BC Randori
-52
5
98
Gutbell
Alexander
BE
Polizei SV Berlin
-66
3
99
Mach
Jeffry
BE
Arashi JKC Berlin
-100
2
100
Bunk
Max
BE
KIK
-66
2
101
Renk
Alina
BE
BC Randori
-63
7
102
Werth
Angelique
BE
SC Berlin
-48
5
103
ridderskamp
Hedda
BE
BC Senshu
-48
3
104
Pioch
Dennis
BE
SF Kladow
-90
3
105
Kistenmacher
Steffi
BE
AC Berlin
-48
1
106
Eisfeld
Pierre
BE
SV Georg Knorr
-60
1
107
Mandinici
Frederico
BE
SC Siemensstadt
-55
5
108
Koch
Laura Vargas
BE
EBJC
-63
1
109
Dimke
Christopher
BE
K.i.K
-55
1
110
Rosenauer
Franziska
BE
EBJC
+78
3
111
Olthoff
Jasper
BE
JV Berlin-Tegel
-60
112
Bärwalde
Judy
BE
Polizei SV Berlin
-57
113
Vogt
Louis
BE
T.i.B.
-73
114
Kogan
Sascha
MV
PSV Rostock
-73
115
Ehlers
Sven
MV
JKC Rostock
-66
116
Krämer
Tom
MV
Asia Sport NB
-81
117
Jahn
Franziska
MV
Motor Barth
-70
7
118
Liebenthal
Alexej
MV
PSV Schwerin
-73
5
119
Wilke
Dennis
MV
BC Vorpommern
-73
3
120
Mackedanz
Anna
MV
JC 94 Altentreptow
-70
5
121
Ehlers
Siska
MV
JKC Rostock
-52
7
122
Malwig
Benjamin
MV
PSV Schwerin
-100
5
123
von der Aa
Beatrice
MV
PSV Schwerin
-48
7
124
Bollow
Philipp
MV
JV Brüel
-90
5
125
Glöckner
Ulrike
MV
PSV Greifswald
-63
5
126
Werner
Susette
MV
VfK "Bau" Rostock
-48
2
127
Kanabaja
Martin
MV
PSV Neubrandenburg
-60
2
128
Poddig
Karsten
MV
PSV Schwerin
-55
5
129
Retzlaff
Matthias
MV
Asia Sport NB
-55
2
130
Friede
Cindy
MV
JKC Rostock
+78
2
131
Pätzholz
Cindy
MV
JV Wittenburg
-52
132
Hoffmann
Henrike
MV
JKC Rostock
-52
133
Liskow
Jule
MV
VfK "Bau" Rostock
-57
134
Jäschke
Martin
MV
Stralsunder JC
-90
135
Kröpelin
Rico
MV
PSV Rostock
-90
136
Meyer
Stefan
MV
BC Vorpommern
-81
137
Spiwok
Hendrik
MV
-73
7
138
Schoof
Marion
MV
JV Wittenburg
-52
7
139
Heimlich
Torben
MV
PSV Schwerin
-66
7
140
von Einsiedel
Johannes
MV
PSV Bergen
-100
3
141
Rackwitz
Paula
MV
VfK "Bau" Rostock
-63
7
142
Plath
Alexander
MV
PSV Neubrandenburg
-60
7
143
Susemihl
Jan
MV
JKC Rostock
-60
5
144
Nikolajev
Mischa
MV
PSV Rostock
-81
7
145
Templin
Stephan
MV
PSV Neustrelitz
-81
5
146
Nietz
Niklas
MV
PSV Schwerin
-81
3
147
Briesemeister
Maria
MV
PSV Schwerin
-78
3
148
Kaiser
Björn
MV
PSV Schwerin
-66
149
Kötz
Fanny
MV
PSV Rostock
-78
150
Schneider
Hannes
MV
1. Schweriner JC
-73