Deutsch
Français
Español
04/28/2024
@ Contact
» Archive
» Current
Nordostdeutsche Meisterschaften U17 – Women and Men under 17 – 2010
NODEM '10 – U17
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-43 kg
-46 kg
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
+90 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BB – Brandenburg
BE – Berlin
MV – Mecklenburg-Vorpommern
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Goschin
Michelle
BE
BC Samurai
+78
3
2
Stegemann
Anna
BB
Prenzlauer JV
+78
2
3
Mache
Melissa
BB
UJKC Potsdam
+78
1
4
Elm
Paul
BB
UJKC Potsdam
+90
1
5
Kastulski
Felix
MV
Asia Sport NB
+90
5
6
Forst
Simon
BE
BC Samurai
+90
5
7
Rühl
David
BE
BC Samurai
+90
3
8
Johannes
Florian
BB
Samura Oranienburg
+90
3
9
Strohschein
Robert
BB
JC90 Frankfurt/Oder
+90
2
10
Meyer
Anika
BB
PSG Brandenburg
-40
3
11
Brandt
Judy
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-40
2
12
Schmidt
Anne-Sophie
BE
SC Lotos
-40
1
13
Zey
Anna
BB
Samura Oranienburg
-40
3
14
Blok
Alexander
BB
KSC Strausberg
-43
15
Lange
Tom
MV
Asia Sport NB
-43
7
16
Brunner
Niklas
BE
KiK
-43
5
17
Kadur
Alexander
MV
PSV NB
-43
5
18
Hübner
Nicolas
BE
TSV Rudow
-43
3
19
Baghdasaryan
Saro
MV
BC Vorpommern
-43
2
20
Marmulla
Daniel
BE
KiK
-43
1
21
Reinholz
Rob
MV
JKC Rostock
-43
22
Hübner
Nicolas
MV
PSV Schwerin
-43
23
Klemm
Friedrich
BB
BD Hoppegarten
-43
24
Mikolajski
Pascal
BB
BD Hoppegarten
-43
7
25
Schwaisch Al-Ani
Kilian
BB
PSV Prenzlau
-43
3
26
Liebscher
Marius
BB
UJKC Potsdam
-43
27
Maslyak
Erik
BE
TSV Rudow
-43
28
Sternberg
Romy
MV
Asia Sport NB
-44
29
Badenhop
Sophie
BE
SV Justitia
-44
30
Fröhlich
Xena
MV
VfK "Bau" Rostock
-44
31
Beischmidt
Ines
BB
Großbeeren
-44
1
32
Beslè
Marie-Sophie
BE
PSV Olympia
-44
33
Bischoff
Tanja
BB
UJKC Potsdam
-44
7
34
Roll
Jenny
BB
PSV Bernau
-44
5
35
Schumacher
Antonia
BE
Polizei SV
-44
36
Sonnen
Melanie
BE
BC Samurai
-44
3
37
Mertens
Celine
BE
BC Randori
-44
2
38
Traus
Charlotte
BB
Belziger JV
-44
7
39
Gebhard
Lisa Marie
MV
1. Schweriner JC
-44
40
Häger
Pia
MV
VfK "Bau" Rostock
-44
5
41
Kronenberg
Anaa-Lena
BE
TSV Rudow
-44
42
Zey
Lisa
BB
Samura Oranienburg
-44
3
43
Ölkers
Tim Marvin
MV
PSV Schwerin
-46
7
44
Boese
Jonathan
MV
PSV Schwerin
-46
5
45
Budniewski
Paul
BE
Judoverein Berlin Tegel
-46
5
46
Thürfelder
Phil
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-46
47
Seeger
Björn
BE
Polizei SV
-46
7
48
Müller
Sven
BE
JC 03
-46
49
Grape
Tom
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-46
3
50
Wartenberg
Lukas
BB
UJKC Potsdam
-46
3
51
Grape
Toni
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-46
2
52
Niclas
Marcel
BE
SC Bushido
-46
1
53
Schwisow
Paul
MV
PSV Neustrelitz
-46
54
Goepel
Max
BE
PSV Olympia
-46
55
Bechtel
Florian
MV
SKV Müritz
-46
56
Maschinski
Artemie
BB
Hennigsdorf
-46
57
Michaelis
Madlen
BB
PSV Bernau
-48
5
58
Schwarzlose
Synthia
BE
BC Randori
-48
2
59
Schade
Miriam
BB
Motor Babelsberg
-48
60
Peters
Sabet
BE
KiK
-48
61
Schumann
Venka
BB
Großbeeren
-48
62
Krumpholz
Laura
BB
Neu Zittau
-48
7
63
Schütte
Janina
BE
Polizei SV
-48
7
64
Fusch
Alina
MV
Asia Sport NB
-48
5
65
Ridderskamp
Helrike
BE
Polizei SV
-48
3
66
Siegler
Ronja
MV
BC Vorpommern
-48
3
67
Vogel
Jennifer
BB
UJKC Potsdam
-48
1
68
Sprenger
Hanna
BE
PSV Olympia
-48
69
Hoffmann
Fabian
BE
TSV Rudow
-50
7
70
Torkler
Paul
BE
Polizei SV
-50
71
Hilsky
Nico
BB
PSV Cottbus
-50
72
Ruge
Fabian
MV
PSV Schwerin
-50
73
Patzenhauer
Tom
MV
Motor Wolgast
-50
3
74
Schumann
Eric
MV
PSV Schwerin
-50
75
Rohkamm
Marcel
BE
Judoverein Berlin Tegel
-50
1
76
Seifert
Til
BB
PSV Cottbus
-50
7
77
Preuß
Kai
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-50
5
78
Karsli
Ali
BE
ACB
-50
5
79
Kunstmann
Simon
BE
KSC Obi
-50
3
80
Bobrowski
Nick
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-50
2
81
Mittermaier
Sarah
BB
Senftenberg
-52
82
Hollender
Nele
MV
Asia Sport NB
-52
5
83
Jung
Sarah
BE
BC Randori
-52
5
84
Koch
Lisa
BE
Judoverein Berlin Tegel
-52
85
Siedorow
Julia
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-52
86
Riemer
Franziska
BB
PSG Brandenburg
-52
87
Kutnevic
Elise
BE
Polizei SV
-52
7
88
Schäfer
Sina
BE
BC Samurai
-52
89
Albrecht
Carolin
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-52
3
90
Kaiser
Sandra
MV
VfK "Bau" Rostock
-52
3
91
Wulff
Paula
MV
PSV Neustrelitz
-52
2
92
Edwards
Jovana
BE
Polizei SV Berlin
-52
1
93
Herrmann
Meike
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-52
94
Werner
Norina
BE
BC Randori
-52
7
95
Böhnke
Carolin
MV
Asia Sport NB
-52
96
Neumann
Anna Lena
MV
Asia Sport NB
-52
97
Friehmann
Eric
BB
Spremberg
-55
7
98
Dunker
Leroy
BE
BC Randori
-55
5
99
Kranich
Mathias
BE
BC Randori
-55
5
100
Nersisjan
Narek
MV
Asia Sport NB
-55
3
101
Lemke
Ruven
BE
Polizei SV
-55
2
102
Kurth
Max
BE
PSV Olympia
-55
103
Pohl
Daniel
MV
Motor Wolgast
-55
104
Werner
Andy
MV
PSV Schwerin
-55
105
Morelly
Tom
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-55
7
106
Schuldt
Per
BE
PSV Olympia
-55
3
107
Setz
Martin
BB
PSV Bernau
-55
1
108
Bromund
Philipp
MV
PSV Ribnitz-Damgarten
-55
109
Brunelt
Frederic
BB
PSV Bernau
-55
110
Meiburg
Daniel
MV
VfK "Bau" Rostock
-55
111
Schäfer
Christoph
BB
PSV Cottbus
-55
112
Zeitschel
Vanessa
MV
Motor Wolgast
-57
113
Linngrön
Laura
MV
BC Vorpommern
-57
7
114
Bohm
Julia
BB
Samura Oranienburg
-57
7
115
Baumann
Anne
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-57
5
116
Seifert
Tanja
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-57
3
117
Cibusch
Alina
BE
SG Einheit Pankow
-57
3
118
Wolter
Madlen
MV
KSV Grimmen
-57
119
Werner
Jenny
BB
Rathenow
-57
1
120
Völkner
Clara
MV
PSV Ribnitz-Damgarten
-57
121
Berger
Mayra
BE
Polizei SV
-57
5
122
Dettmann
Laura
BE
JC 03
-57
123
Kuleßa
Julia
BE
Judoverein Berlin Tegel
-57
124
Kamischke
Anne
BB
PSG Brandenburg
-57
2
125
Reinicke
Claudia
BE
PSV Olympia
-57
126
Mikulla
Marwin
BB
UJKC Potsdam
-60
3
127
Völker
Alexander
BE
BC Randori
-60
7
128
Pietreck
Torben
MV
PSV Schwerin
-60
7
129
Müller
Paul
MV
PSV Rostock
-60
130
Bittmann
Dennis
BE
Polizei SV
-60
5
131
Pegelow
Tommy
MV
VfK "Bau" Rostock
-60
132
Helbig
Andreas
MV
Motor Wolgast
-60
2
133
Pelz
Yannick
BE
BC Randori
-60
134
Hines
Denzel
BB
UJKC Potsdam
-60
1
135
Rudat
Nico
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-60
136
Völker
Robert
BE
Judoverein Berlin Tegel
-60
5
137
Kunstmann
Philipp
BE
KSC Obi
-60
3
138
van Alphen
Tanja
BE
Polizei SV
-63
139
Löggow
Theresa
BE
T.i.B.
-63
7
140
Lebreton
Melanie
BE
Vfl Tegel
-63
5
141
Ferdinand
Linda
MV
VfK "Bau" Rostock
-63
5
142
Pommerrenke
Roxana
BB
Ludwigsfelde
-63
3
143
Geßner
Joana
BE
DJK Süd
-63
3
144
Habermann
Ronja
BE
BC Randori
-63
2
145
Opitz
Joy-Nelly
BB
KSC Strausberg
-63
146
Borck
Luisa
BB
PSV Fürstenwalde
-63
7
147
Gregor
Sara
BB
Asahi Spremberg
-63
1
148
Wald
Paula
MV
Pasewalk
-63
149
Sringer
Maike
MV
Asia Sport NB
-63
150
Seifert
Linda
BB
SV Motor Babelsberg
-63
151
Schwarzer
Christopher
BB
uchhammer
-66
5
152
Czybulka
Peter
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-66
3
153
Häfner
Felix
BB
HSV Cottbus
-66
3
154
Patzenhauer
Nils
MV
Motor Wolgast
-66
1
155
Thierfelder
Martin
MV
Ueckermünde
-66
156
Wahl
Danny
MV
Asia Sport NB
-66
157
Geschke
Marc
BB
PSV Bernau
-66
7
158
Rychtyk
Pablo
BE
EBJC
-66
7
159
Thun
Timo
BE
SV Georg Knorr
-66
5
160
Gutbell
Adrian
BE
Polizei SV
-66
2
161
Maiwald
Robin
BE
BC Randori
-66
162
Fleischer
Hermann
BE
ACB
-66
163
Otting
David
MV
Jarmen
-66
164
Kaufmann
Pia
MV
1. Schweriner JC
-70
7
165
Hettner
Laura
BB
Senftenberg
-70
166
Woitas
Jessie
BB
PSV Prenzlau
-70
167
Heineck
Antonia
BE
BC Samurai
-70
5
168
Schultz
Charlott
BB
KSC Strausberg
-70
3
169
Steinbach
Christin
BB
PSG Brandenburg
-70
170
Weikert
Julia
BE
BC Randori
-70
1
171
Beitz
Julia
BE
KKKarow
-70
7
172
Hartfiel
Jennifer
BE
Asahi Kwai
-70
5
173
Seidel
Janina
BE
SG Einheit Pankow
-70
3
174
Exner
Britta
BB
UJKC Potsdam
-70
2
175
Baron
Sebastian
BE
PSV Olympia
-73
5
176
Naumann
Sebastian
BB
UJKC Potsdam
-73
3
177
Berlin
Stephan
BE
ACB
-73
3
178
Venker
Marcel
BE
SF Kladow
-73
179
Päplow
Hannes
MV
KSV Grimmen
-73
180
Falck
Felix
MV
PSV Ribnitz-Damgarten
-73
181
Krupke
Tom
BB
PSV Cottbus
-73
7
182
Quahl
Benjamin
BB
JC Eberswalde
-73
5
183
Niesel
Domenik
BE
Polizei SV
-73
2
184
Haase
Hendrik
BE
Judoverein Berlin Tegel
-73
1
185
Pollene
Paul
MV
PSV Rostock
-73
186
Bahnisch
Morris
BB
UJKC Potsdam
-73
187
Schumann
Marvin
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-73
7
188
Jahn
Leonie
MV
Aisasport
-78
2
189
Piske
Anita
MV
PSV Rostock
-78
1
190
Braun
Dominik
BB
PSV Fürstenwalde
-81
7
191
Müller
Johannes
MV
PSV Rostock
-81
5
192
Galandi
Phillipp
BB
UJKC Potsdam
-81
1
193
Schwarz
Benny
MV
Asia Sport NB
-81
194
Lehmann
Alex
BE
SC Berlin
-81
195
Saidlez
Daniel
BB
KSC Strausberg
-81
7
196
Görlitz
Tom
BE
SC Berlin
-81
5
197
Pufahl
Willy
BB
UJKC Potsdam
-81
3
198
Goschin
Stefan
BE
BC Samurai
-81
3
199
Grohn
Toni
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-81
2
200
Lutz
Marcel
BE
KKKarow
-81
201
Groth
Johan
MV
KSV Grimmen
-81
202
Brösky
Fabian
BE
JC 03 Berlin
-81
203
Höhne
Oliver
BB
Premnitz
-90
5
204
Ambrosius
Maik
BB
Neu Zittau
-90
3
205
Morack
Tobias
BB
Zossen
-90
3
206
Wüstenberg
Kristian
MV
SV BW Jarmen
-90
2
207
Petri
Toni
MV
Motor Wolgast
-90
5
208
Schleinin
Andreas
BB
PSV Fürstenwalde
-90
1