Deutsch
Français
Español
05/15/2024
@ Contact
» Archive
» Current
Nordostdeutsche Meisterschaften U17 – Women and Men under 17 – 2010
NODEM '10 – U17
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-43 kg
-46 kg
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
+90 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BB – Brandenburg
BE – Berlin
MV – Mecklenburg-Vorpommern
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Steinbach
Christin
BB
PSG Brandenburg
-70
2
Roll
Jenny
BB
PSV Bernau
-44
5
3
Schwarz
Benny
MV
Asia Sport NB
-81
4
Krupke
Tom
BB
PSV Cottbus
-73
7
5
Schumacher
Antonia
BE
Polizei SV
-44
6
Rohkamm
Marcel
BE
Judoverein Berlin Tegel
-50
1
7
Werner
Andy
MV
PSV Schwerin
-55
8
Kutnevic
Elise
BE
Polizei SV
-52
7
9
Blok
Alexander
BB
KSC Strausberg
-43
10
Elm
Paul
BB
UJKC Potsdam
+90
1
11
Sternberg
Romy
MV
Asia Sport NB
-44
12
Mikulla
Marwin
BB
UJKC Potsdam
-60
3
13
Mittermaier
Sarah
BB
Senftenberg
-52
14
Goschin
Michelle
BE
BC Samurai
+78
3
15
Badenhop
Sophie
BE
SV Justitia
-44
16
Hollender
Nele
MV
Asia Sport NB
-52
5
17
van Alphen
Tanja
BE
Polizei SV
-63
18
Baron
Sebastian
BE
PSV Olympia
-73
5
19
Zeitschel
Vanessa
MV
Motor Wolgast
-57
20
Ölkers
Tim Marvin
MV
PSV Schwerin
-46
7
21
Fröhlich
Xena
MV
VfK "Bau" Rostock
-44
22
Jung
Sarah
BE
BC Randori
-52
5
23
Naumann
Sebastian
BB
UJKC Potsdam
-73
3
24
Boese
Jonathan
MV
PSV Schwerin
-46
5
25
Löggow
Theresa
BE
T.i.B.
-63
7
26
Beischmidt
Ines
BB
Großbeeren
-44
1
27
Berlin
Stephan
BE
ACB
-73
3
28
Budniewski
Paul
BE
Judoverein Berlin Tegel
-46
5
29
Lebreton
Melanie
BE
Vfl Tegel
-63
5
30
Höhne
Oliver
BB
Premnitz
-90
5
31
Friehmann
Eric
BB
Spremberg
-55
7
32
Ferdinand
Linda
MV
VfK "Bau" Rostock
-63
5
33
Ambrosius
Maik
BB
Neu Zittau
-90
3
34
Dunker
Leroy
BE
BC Randori
-55
5
35
Pommerrenke
Roxana
BB
Ludwigsfelde
-63
3
36
Morack
Tobias
BB
Zossen
-90
3
37
Kranich
Mathias
BE
BC Randori
-55
5
38
Geßner
Joana
BE
DJK Süd
-63
3
39
Wüstenberg
Kristian
MV
SV BW Jarmen
-90
2
40
Nersisjan
Narek
MV
Asia Sport NB
-55
3
41
Habermann
Ronja
BE
BC Randori
-63
2
42
Meyer
Anika
BB
PSG Brandenburg
-40
3
43
Schwarzer
Christopher
BB
uchhammer
-66
5
44
Lange
Tom
MV
Asia Sport NB
-43
7
45
Michaelis
Madlen
BB
PSV Bernau
-48
5
46
Braun
Dominik
BB
PSV Fürstenwalde
-81
7
47
Lemke
Ruven
BE
Polizei SV
-55
2
48
Linngrön
Laura
MV
BC Vorpommern
-57
7
49
Brandt
Judy
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-40
2
50
Czybulka
Peter
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-66
3
51
Brunner
Niklas
BE
KiK
-43
5
52
Bohm
Julia
BB
Samura Oranienburg
-57
7
53
Schmidt
Anne-Sophie
BE
SC Lotos
-40
1
54
Häfner
Felix
BB
HSV Cottbus
-66
3
55
Kadur
Alexander
MV
PSV NB
-43
5
56
Baumann
Anne
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-57
5
57
Müller
Johannes
MV
PSV Rostock
-81
5
58
Hoffmann
Fabian
BE
TSV Rudow
-50
7
59
Kaufmann
Pia
MV
1. Schweriner JC
-70
7
60
Schwarzlose
Synthia
BE
BC Randori
-48
2
61
Patzenhauer
Nils
MV
Motor Wolgast
-66
1
62
Hübner
Nicolas
BE
TSV Rudow
-43
3
63
Seifert
Tanja
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-57
3
64
Kastulski
Felix
MV
Asia Sport NB
+90
5
65
Völker
Alexander
BE
BC Randori
-60
7
66
Baghdasaryan
Saro
MV
BC Vorpommern
-43
2
67
Cibusch
Alina
BE
SG Einheit Pankow
-57
3
68
Forst
Simon
BE
BC Samurai
+90
5
69
Pietreck
Torben
MV
PSV Schwerin
-60
7
70
Marmulla
Daniel
BE
KiK
-43
1
71
Reinholz
Rob
MV
JKC Rostock
-43
72
Thürfelder
Phil
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-46
73
Torkler
Paul
BE
Polizei SV
-50
74
Müller
Paul
MV
PSV Rostock
-60
75
Hübner
Nicolas
MV
PSV Schwerin
-43
76
Hilsky
Nico
BB
PSV Cottbus
-50
77
Schade
Miriam
BB
Motor Babelsberg
-48
78
Kurth
Max
BE
PSV Olympia
-55
79
Thierfelder
Martin
MV
Ueckermünde
-66
80
Beslè
Marie-Sophie
BE
PSV Olympia
-44
81
Venker
Marcel
BE
SF Kladow
-73
82
Wolter
Madlen
MV
KSV Grimmen
-57
83
Koch
Lisa
BE
Judoverein Berlin Tegel
-52
84
Hettner
Laura
BB
Senftenberg
-70
85
Siedorow
Julia
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-52
86
Opitz
Joy-Nelly
BB
KSC Strausberg
-63
87
Woitas
Jessie
BB
PSV Prenzlau
-70
88
Päplow
Hannes
MV
KSV Grimmen
-73
89
Klemm
Friedrich
BB
BD Hoppegarten
-43
90
Heineck
Antonia
BE
BC Samurai
-70
5
91
Riemer
Franziska
BB
PSG Brandenburg
-52
92
Bischoff
Tanja
BB
UJKC Potsdam
-44
7
93
Falck
Felix
MV
PSV Ribnitz-Damgarten
-73
94
Galandi
Phillipp
BB
UJKC Potsdam
-81
1
95
Ruge
Fabian
MV
PSV Schwerin
-50
96
Patzenhauer
Tom
MV
Motor Wolgast
-50
3
97
Schumann
Eric
MV
PSV Schwerin
-50
98
Werner
Jenny
BB
Rathenow
-57
1
99
Wahl
Danny
MV
Asia Sport NB
-66
100
Rühl
David
BE
BC Samurai
+90
3
101
Pohl
Daniel
MV
Motor Wolgast
-55
102
Bittmann
Dennis
BE
Polizei SV
-60
5
103
Völkner
Clara
MV
PSV Ribnitz-Damgarten
-57
104
Schultz
Charlott
BB
KSC Strausberg
-70
3
105
Werner
Norina
BE
BC Randori
-52
7
106
Böhnke
Carolin
MV
Asia Sport NB
-52
107
Strohschein
Robert
BB
JC90 Frankfurt/Oder
+90
2
108
Maschinski
Artemie
BB
Hennigsdorf
-46
109
Kunstmann
Philipp
BE
KSC Obi
-60
3
110
Neumann
Anna Lena
MV
Asia Sport NB
-52
111
Exner
Britta
BB
UJKC Potsdam
-70
2
112
Kronenberg
Anaa-Lena
BE
TSV Rudow
-44
113
Zey
Lisa
BB
Samura Oranienburg
-44
3
114
Lehmann
Alex
BE
SC Berlin
-81
115
Quahl
Benjamin
BB
JC Eberswalde
-73
5
116
Peters
Sabet
BE
KiK
-48
117
Seeger
Björn
BE
Polizei SV
-46
7
118
Schäfer
Sina
BE
BC Samurai
-52
119
Weikert
Julia
BE
BC Randori
-70
1
120
Müller
Sven
BE
JC 03
-46
121
Sonnen
Melanie
BE
BC Samurai
-44
3
122
Pegelow
Tommy
MV
VfK "Bau" Rostock
-60
123
Helbig
Andreas
MV
Motor Wolgast
-60
2
124
Schumann
Venka
BB
Großbeeren
-48
125
Borck
Luisa
BB
PSV Fürstenwalde
-63
7
126
Pelz
Yannick
BE
BC Randori
-60
127
Mertens
Celine
BE
BC Randori
-44
2
128
Hines
Denzel
BB
UJKC Potsdam
-60
1
129
Stegemann
Anna
BB
Prenzlauer JV
+78
2
130
Albrecht
Carolin
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-52
3
131
Petri
Toni
MV
Motor Wolgast
-90
5
132
Morelly
Tom
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-55
7
133
Mache
Melissa
BB
UJKC Potsdam
+78
1
134
Kaiser
Sandra
MV
VfK "Bau" Rostock
-52
3
135
Niesel
Domenik
BE
Polizei SV
-73
2
136
Grape
Tom
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-46
3
137
Wulff
Paula
MV
PSV Neustrelitz
-52
2
138
Haase
Hendrik
BE
Judoverein Berlin Tegel
-73
1
139
Wartenberg
Lukas
BB
UJKC Potsdam
-46
3
140
Edwards
Jovana
BE
Polizei SV Berlin
-52
1
141
Geschke
Marc
BB
PSV Bernau
-66
7
142
Grape
Toni
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-46
2
143
Krumpholz
Laura
BB
Neu Zittau
-48
7
144
Rychtyk
Pablo
BE
EBJC
-66
7
145
Niclas
Marcel
BE
SC Bushido
-46
1
146
Schütte
Janina
BE
Polizei SV
-48
7
147
Schleinin
Andreas
BB
PSV Fürstenwalde
-90
1
148
Schuldt
Per
BE
PSV Olympia
-55
3
149
Gregor
Sara
BB
Asahi Spremberg
-63
1
150
Zey
Anna
BB
Samura Oranienburg
-40
3
151
Thun
Timo
BE
SV Georg Knorr
-66
5
152
Mikolajski
Pascal
BB
BD Hoppegarten
-43
7
153
Fusch
Alina
MV
Asia Sport NB
-48
5
154
Saidlez
Daniel
BB
KSC Strausberg
-81
7
155
Setz
Martin
BB
PSV Bernau
-55
1
156
Jahn
Leonie
MV
Aisasport
-78
2
157
Ridderskamp
Helrike
BE
Polizei SV
-48
3
158
Görlitz
Tom
BE
SC Berlin
-81
5
159
Seifert
Til
BB
PSV Cottbus
-50
7
160
Piske
Anita
MV
PSV Rostock
-78
1
161
Siegler
Ronja
MV
BC Vorpommern
-48
3
162
Gutbell
Adrian
BE
Polizei SV
-66
2
163
Schwaisch Al-Ani
Kilian
BB
PSV Prenzlau
-43
3
164
Berger
Mayra
BE
Polizei SV
-57
5
165
Pufahl
Willy
BB
UJKC Potsdam
-81
3
166
Preuß
Kai
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-50
5
167
Beitz
Julia
BE
KKKarow
-70
7
168
Vogel
Jennifer
BB
UJKC Potsdam
-48
1
169
Goschin
Stefan
BE
BC Samurai
-81
3
170
Karsli
Ali
BE
ACB
-50
5
171
Hartfiel
Jennifer
BE
Asahi Kwai
-70
5
172
Traus
Charlotte
BB
Belziger JV
-44
7
173
Grohn
Toni
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-81
2
174
Kunstmann
Simon
BE
KSC Obi
-50
3
175
Maiwald
Robin
BE
BC Randori
-66
176
Bromund
Philipp
MV
PSV Ribnitz-Damgarten
-55
177
Wald
Paula
MV
Pasewalk
-63
178
Pollene
Paul
MV
PSV Rostock
-73
179
Schwisow
Paul
MV
PSV Neustrelitz
-46
180
Rudat
Nico
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-60
181
Bahnisch
Morris
BB
UJKC Potsdam
-73
182
Herrmann
Meike
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-52
183
Goepel
Max
BE
PSV Olympia
-46
184
Liebscher
Marius
BB
UJKC Potsdam
-43
185
Lutz
Marcel
BE
KKKarow
-81
186
Sringer
Maike
MV
Asia Sport NB
-63
187
Gebhard
Lisa Marie
MV
1. Schweriner JC
-44
188
Seifert
Linda
BB
SV Motor Babelsberg
-63
189
Dettmann
Laura
BE
JC 03
-57
190
Kuleßa
Julia
BE
Judoverein Berlin Tegel
-57
191
Groth
Johan
MV
KSV Grimmen
-81
192
Fleischer
Hermann
BE
ACB
-66
193
Sprenger
Hanna
BE
PSV Olympia
-48
194
Brunelt
Frederic
BB
PSV Bernau
-55
195
Kamischke
Anne
BB
PSG Brandenburg
-57
2
196
Bechtel
Florian
MV
SKV Müritz
-46
197
Johannes
Florian
BB
Samura Oranienburg
+90
3
198
Brösky
Fabian
BE
JC 03 Berlin
-81
199
Völker
Robert
BE
Judoverein Berlin Tegel
-60
5
200
Maslyak
Erik
BE
TSV Rudow
-43
201
Seidel
Janina
BE
SG Einheit Pankow
-70
3
202
Otting
David
MV
Jarmen
-66
203
Häger
Pia
MV
VfK "Bau" Rostock
-44
5
204
Meiburg
Daniel
MV
VfK "Bau" Rostock
-55
205
Schumann
Marvin
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-73
7
206
Reinicke
Claudia
BE
PSV Olympia
-57
207
Bobrowski
Nick
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-50
2
208
Schäfer
Christoph
BB
PSV Cottbus
-55