Deutsch
Français
Español
05/10/2024
@ Contact
» Archive
» Current
German Championships U20 – Women and Men under 20 – 2005
DEM '05 – U20
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
Downloads
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BA – Baden
BB – Brandenburg
BE – Berlin
BP – Bundespolizei
BW – Baden-Württemberg
BY – Bayern
HB – Bremen
HE – Hessen
HH – Hamburg
MV – Mecklenburg-Vorpommern
NS – Niedersachsen
NW – Nordrhein-Westfalen
PF – Pfalz
RL – Rheinland
RP – Rheinland-Pfalz
SA – Saarland
SH – Schleswig-Holstein
SN – Sachsen
ST – Sachsen-Anhalt
TH – Thüringen
WÜ – Württemberg
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Dotzler
Vincent
BY
TB Weiden
-55
2
Dräger
Marco
BA
JSV Villingen
-90
3
Müller
Roman
BY
TuS Bad Aibling
+100
4
Hauger
Benedikt
BY
TSV Großhadern
-66
5
Nowak
Peter
BA
PS Karlsruhe
-60
6
Ellmann
Florian
BY
ASV Fürth
-90
7
Gillessen
Gabriel
BY
TSV Großhadern
-60
8
Gerzer
Dominik
BY
TSV Abensberg
-100
3
9
Englmaier
Tobias
BY
TSV Großhadern
-60
3
10
Strecker
Pierre
BY
Nüdlingen
+100
11
Seidlmeier
Fabian
BY
TSV Abensberg
-73
12
Zeitler
Gerhard
BY
TSV Abensberg
-60
7
13
Dahn
Phillip
BA
JF Pforzheim
-60
1
14
Schumacher
Martin
BA
Judokan Bretten
-55
2
15
Pfeiffer
Dino
BA
BC Karlsruhe
-81
16
Vetter
Ferdinand
BY
TSV Großhadern
-100
17
Westhoff
Jonas
BY
TSV Großhadern
-66
18
Kneitinger
Stephan
BY
TSV Abensberg
-66
3
19
Hönig
Nico
BY
TSV Abensberg
-73
7
20
Binder
Daniel
BY
TSV Großhadern
-73
21
Holschuh
Sebastian
BA
PS Karlsruhe
-90
2
22
Reiter
Marcus
BY
TSV Abensberg
-55
3
23
Lehmann
Sebastian
ST
SVGW Wittenberg
-55
24
Großmann
Sascha
BA
PS Karlsruhe
-81
25
Görner
Johannes
BY
TB Weiden
-100
26
Völk
Christopher
BY
TSV Abensberg
-66
27
Weidner
Georg
BY
TSV Großhadern
-100
5
28
Lutz
Janik
BA
BC Offenburg
-60
29
Weigert
Wolfgang
BY
TSV Großhadern
-90
30
Matthias
Tim
NS
SC Budokwai Garbsen
-90
86
31
Herzig
Johannes
SN
JC Leipzig
-66
86
2
32
Lierka
Melanie
BB
JC 90 Frankfurt/O
-52
86
2
33
Holtz
Martin
MV
SV Teterow
-73
86
34
Upmann
Markus
NW
Stella Bevergern
-100
86
35
Pohl
Phillip
BB
JC 90 Frankfurt/O
-60
86
3
36
Schmalwasser
Paul
SN
JC Leipzig
-100
86
37
Andree
Silke
NW
JC Langenfeld
-63
86
38
Tymczuk
Jedrzej
HE
PSV G W Kassel
-81
86
39
Wendler
Simone
TH
TSV Gera-Zwöten
-57
86
40
Pauli
Lutz
NW
1.JC Mönchengladbach
-81
86
41
Hinze
Tony
BE
SC Berlin
-81
86
3
42
Romswinkel
Jennifer
NW
Beueler JC
-52
86
43
Deppe
Carla
RL
ESV Siershahn
-63
86
44
Schubert
Antje
BB
JC 90 Frankfurt/O
-57
86
5
45
Lust
Roman
NW
SU Witten-Annen
-66
86
5
46
Büttner
Johann
SN
JC Leipzig
-100
86
5
47
Schneehardt
Maria
SN
JC Leipzig
-52
86
5
48
Winnemöller
Simone
NW
TV Mesum
-78
86
7
49
Prill
Wasilisa
NS
Crocodiles Osnabrück
-48
86
7
50
Dürrenberg
Nalini
HH
Eimsbüttler TV
-57
86
51
Schumann
Jessika
BE
SF Kladow
-70
86
7
52
Erbe
Stefanie
TH
Schmalkalden
-78
86
53
Dingler
Gunther
SN
JC Leipzig
-81
86
54
Dumke
Robert
BE
SCB
-81
86
1
55
Marzok
Iljana
BE
SC Berlin
-63
86
1
56
Lederer
Victoria
ST
JC Genthin
+78
86
57
Konat
Bartholomäus
SA
JC Homburg-Erbach
-73
86
58
Weinberg
Marc
BB
JC 90 Frankfurt/O
+100
86
2
59
Pufahl
Franziska
BB
UJKC Potsdam
-57
86
2
60
Schmunk
Max
NS
TuS Hermannsburg
-90
86
61
Helm
Norman
BB
JC 90 Frankfurt/O
-66
86
3
62
Klann
Daniel
HH
HT16
-73
86
63
Kaubisch
Stephen
NW
Tbd. Osterfeld
-100
86
64
Dedek
Frank
SN
JC Leipzig
-90
86
3
65
Krüger
Jennifer
BE
BC Randori
-63
86
66
Große
Thomas
BB
1.JV Spremberg
+100
86
67
Freter
Alexander
HE
JC Rüsselsheim
-90
86
68
Hangebrauck
Jan
NW
DJK Adler 07 Bottrop
-81
86
69
Warstat
Robert
SN
JC RBS Leipzig
-81
86
5
70
Wörner
Stephanie
WÜ
JV Nürtingen
-44
86
5
71
Behnke
Claudia
HE
Bushido Wüstems
-63
86
72
Knies
Florian
SH
TSV Schwarzenbek
-66
86
73
Hübner
Joseph
NS
Judo Team Hannover
-73
86
5
74
Alberti
Patrick
RL
1.JC Worms
+100
86
75
Rockosch
Sina
SN
Delitzscher Sportfüchse
-52
86
76
Hartwig
Tom
MV
PSV- Schwerin
-90
86
7
77
Worzalla
Desiree
BE
BC Randori
+78
86
78
Konitz
Franziska
BE
MVB
-78
86
1
79
Warzecha
Sabine
BE
TSV Rudow
-48
86
80
Thiele
Kerstin
SN
JC Leipzig
-70
86
1
81
Metzler
Martin
BB
PSV Cottbus
-81
86
82
Eber
Jens
HE
Judkwai Elz
-60
86
83
Didwischus
Jan-Ole
SH
FT Neumünster
-100
86
84
Najdecki
Christoph
NW
DSC Wanne-Eickel
-60
86
85
Bolender
Johann
SA
JC Malstatt-Saarbrücken
-81
86
86
Franke
Gregor
TH
JSV Nordhausen
+100
86
87
Jakob
Jessica
NS
SV 07 Moringen
-78
86
88
Warneke
Sebastian
NS
TV Jahn Wolfsburg
-100
86
89
Schenk
Holger
RL
RW Koblenz
-73
86
90
Borchardt
Oliver
BB
JC 90 Frankfurt/O
-100
86
3
91
Wimmer
Christine
BY
Kodokan München
-57
86
92
Jeromin
Carolin -Charina
NS
BW Buchholz
-48
86
93
Spörke
Dirk
MV
VfK-Bau Rostock
-81
86
94
Weichenthal
Jochen
HH
ETV
-81
86
95
Galonska
Stefen
NW
TSC Eintracht Dortmund
+100
86
96
Mundt
Arne
BB
UJKC Potsdam
-60
86
5
97
Soencksen
Dominik
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
-90
86
5
98
Blanke
Wiebke
NS
Judo Team Hannover
-70
86
5
99
Petzuch
Thomas
HE
JC Geisenheim
-90
86
100
Weist
Stefanie
TH
ESV Lok Sömmerda
-63
86
101
Fuchs
Alexander
NW
Haaner TB
-81
86
102
Koronow
Konstantin
SN
Bornaer SV
-66
86
103
Schupitza
Angel-Christin
BB
JC 90 Frankfurt/O
-78
86
104
Linn
Sabrina
RL
VFL Bad Kreuznach
+78
86
105
Richter
Marei
NW
TSV Hertha Walheim
-48
86
106
Engelbrecher
Christian
TH
PSV Erfurt
-81
86
107
Kreßmann
Katja
ST
SV Halle
+78
86
1
108
Lehmann
Jens
BE
1.FBC 90
-100
86
109
Grothaus
Yassin
NS
Crocodiles Osnabrück
-81
86
110
Focke
Jonas
NS
Crocodiles Osnabrück
-66
86
1
111
Schmidt
Stefanie
MV
SG Med. Bansin
+78
86
112
Bell
Laura
NW
Yamato Hürth
-78
86
113
Laskowski
Ina
SH
Budokan Lübeck
+78
86
114
Babak
Banaiy
HH
TH-Eilbeck
-60
86
115
Stolle
Sebastian
BB
KSC Strausberg
-90
86
116
Lauer
Henrik
HE
JC Rüsselsheim
-66
86
117
Mikulski
Thomas
NW
PSV Duisburg
-73
86
118
Hofmann
Dominic
HE
JC Rüsselsheim
-81
86
3
119
Kautz
Nicole
NW
ASG Elsdorf
-63
86
3
120
Schwaldt
Marius
NS
Tus Holle Grasdorf
+100
86
3
121
Simmen
Judith
SN
SV Holzhausen
-70
86
122
Gielow
Patrick
NS
MTV Salzhausen
+100
86
123
May
Daniel
RL
1.JC Worms
-73
86
124
Gebhardt
Kilian
TH
TuS Jena
-60
86
125
Walter
Franziska
BE
SC Berlin
-52
86
5
126
Polzer
Xandra
HE
Samurai Offenbach
-78
86
5
127
Rowedder
Sebastian
BE
SC Berlin
-60
86
128
Gerojew
Ibrahim
MV
HSG Greifswald
-100
86
129
Müller
Sven
NW
1.JC Mönchengladbach
+100
86
130
Pietsch
Florian
ST
SV Halle
-90
86
131
Streit
Florian
NW
JST Herten
-90
86
132
Burscher
Christian
SN
JC Leipzig
-66
86
133
Rockenfeller
Robert
RL
JC Neuwied
-81
86
7
134
Zastrau
David
HB
JC Asahi
-73
86
135
Kurz
Karola
WÜ
SS Kustusch
-70
86
136
Heinrichs
Johann
WÜ
JC Heubach
+100
86
7
137
Kersten
Claudia
NW
SV Arminia Kapellen
-57
86
7
138
Böhres
Denise
PF
TV Hütschenhausen
-78
86
139
Prellwitz
Timo
ST
SV Halle
-73
86
1
140
Hubert
Fabian
SN
JC Leipzig
+100
86
1
141
Neumann
Silvia
BY
TSV Großhadern
-70
86
142
Nölke-Damms
Catharina
SH
Budokan Lübeck
-78
87
3
143
Lorenz
André Robert
HH
TH-Eilbeck
-60
87
144
Schmidt
Ringo
SN
PSV Kamenz
-90
87
3
145
Höft
Eric
BB
Brandenburg
-100
87
146
Smith
Brian-Miles
HE
Samurai Offenbach
-55
87
3
147
Ahrens
Claudia
BB
UJKC Potsdam
-63
87
148
Waldoch
Katharina
BA
JSV Würm
-63
87
3
149
Panitz
Stephanie
WÜ
KSV Esslingen
-48
87
150
Etter
Hannes
NW
JC Ford Köln
-60
87
151
Pfefer
Eugen
SH
TSV Schwarzenbek
-60
87
152
Trittschack
Mandy
SN
JV Görlitz
+78
87
153
Rademacher
Thomas
NW
DJK Roland Stolberg
-55
87
154
Raquet
Daniel
RL
1.JC Worms
-90
87
155
Pottrock
Andy
TH
TuS Jena
-73
87
156
Ansorge
Wiebke
BY
TSV Großhadern
-57
87
157
Wohlgemuth
Hanna
SH
TSV Tarp
-70
87
158
Kasper
Sergej
HE
Judokwai Elz
-100
87
159
Schütt
Martin
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
-90
87
160
Schlütter
Jens
NW
JC Kolping Bocholt
-81
87
7
161
Beukert
Benjamin
BB
KSC Strausberg
-73
87
162
Fey
Jennifer
SA
TUS Neunkirchen
-52
87
163
Conrad
Frank
HE
JC Rüsselsheim
-60
87
164
Schäfer
Paul
BB
JC 90 Frankfurt/O
-55
87
1
165
Heiner
Karsten
SH
Budokan Lübeck
-100
87
166
Pruß
Anna-Kristina
NW
SV 08/29 Friedrichsfeld
-52
87
167
Heß
Stefan
TH
ESV Lok Sömmerda
+100
87
168
Breitbarth
Ann-Kathrin
NS
SFV Europa
-78
87
169
Waldhausen
Janina
NW
1.JC Mönchengladbach
+78
87
3
170
Demmel
Marina
BY
TSV Großhadern
-52
87
171
Pörs
Frizzi
BE
KiK
-52
87
3
172
Rothe
Janine
NS
KS Lüneburg
-48
87
173
Dankert
Martin
MV
PSV- Schwerin
-81
87
174
King
Rebecca
BY
TSV Großhadern
-48
87
3
175
Schmidt
Daniel
SN
JV Ippon Rodewisch
-60
87
176
Ehrich
Rebekka
BB
JC 90 Frankfurt/O
-70
87
177
Nachtmann
Elisabeth
BY
SV Wettstetten
-63
87
5
178
Hafner
Nicole
NW
1.JC Mönchengladbach
-57
87
179
Schwickert
Jessica
RL
JC Bad Ems
-70
87
180
Drotler
Esther
WÜ
VfL Sindelfingen
-52
87
181
Rüttgen
Cedric
NW
1.JC Mönchengladbach
-66
87
182
Grüning
Anja
BB
JS Falkensee
-44
87
183
Föbus
André
NW
1.JJJC Dortmund
-66
87
7
184
Sommer
Michael
TH
PSV Erfurt
-73
87
185
Pahnke
Tobias
NW
SUS Oberaden
-100
87
7
186
Wolf
Andrea
BY
TSV Großhadern
-63
87
187
Heimlich
Florian
NS
Crocodiles Osnabrück
-66
87
188
Schischin
Johannes
PF
1.JC Kaiserslautern
-55
87
189
Aral
Svenja
NW
1.JC Mönchengladbach
-78
87
190
Vocke
Richard
SN
JC Leipzig
-81
87
191
Zimmermann
Robert
BB
JC 90 Frankfurt/O
-90
87
1
192
Peter
Nadine
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
-63
87
193
Baumann
Bastian
NW
1.JC Mönchengladbach
-73
87
194
Maresch
Sven
BE
SCB
-81
87
2
195
Richter
Jaqueline
BB
JC 90 Frankfurt/O
-63
87
196
Stentzel
Stephanie
ST
SV Halle
+78
87
197
Leinweber
Nadine
WÜ
KSV Esslingen
-57
87
3
198
Fredrich
Tina
BA
JC Efringen Kirchen
-78
87
5
199
Rais
Manuel
BE
SC Lurich
-55
87
200
Hartmann
Franziska
SN
JC Leipzig
-48
87
201
Wussow
Sebastian
ST
SV Halle
-66
87
202
Borchardt
Jessica
HH
Eimsbüttler TV
-52
87
203
Jacob
Davina
SH
TSV Glinde
-57
87
204
Lenk
Alexander
ST
SV Halle
-55
87
5
205
Köhnken
Philipp
HH
JGS
-81
87
5
206
Lodtka
Oliver
BB
JC 90 Frankfurt/O
-60
87
207
Panitz
Tanja
WÜ
KSV Esslingen
-63
87
208
Kokot
Markus
NW
BFC Solingen
-66
87
209
Claasen
Stephan
SH
Budokan Lübeck
-81
87
210
Obst
Saskia
BB
Oranienburg
-48
87
211
Müller
Stefanie
BE
MBV
-57
87
7
212
Loetz
Jenny
BB
JC 90 Frankfurt/O
+78
87
7
213
Kriebs
Sebastian
SA
TuS Neunkirchen
-66
87
214
Hildebrand
Inken
NS
Phönix Soltau
-70
87
215
Kneip
Dominik
PF
1.JC Kaiserslautern
-60
87
216
Bierau
Tino
BE
SCB
-100
87
1
217
Potz
Stephanie
BY
TSV Altenfurt
-44
87
218
Tarangul
Romy
BB
JC 90 Frankfurt/O
-52
87
1
219
Heise
Annika
NS
JC Godshorn
-78
87
2
220
Bischoff
Hagen
MV
PSV- Schwerin
-66
87
221
Greber
Witali
NW
PSV Recklinghausen
-100
87
222
Tonndorf
Stephan
SN
ESV Lok Chemnitz
-90
87
223
Wenzel
Sarah-Katharina
NW
DSC Wanne-Eickel
-52
87
224
Grezinger
Helena
WÜ
VfL Ulm
-44
87
225
Bügel
Franziska
BA
JF Pforzheim
-57
87
226
Bock
Andrea
BY
TSV Altenfurt
+78
87
227
Cicholewsk
Stephanie
NS
MTV Herzberg
+78
87
228
Reimer
Sabrina
RL
Mombacher TV
+78
87
5
229
Mühlhäußer
Nicola
BY
JV Ammerland-Münsing
-57
87
230
Steinbrink
Maren
NS
Judo Crocodiles
-57
87
231
Sondermann
Johanna
NS
Crocodiles Osnabrück
-63
87
232
Fleischer
Norbert
SN
JC Leipzig
-60
87
5
233
Vetter
Hannes
BB
Premnitz
-90
87
5
234
Bubel
Kyra
BE
Bushido
-70
87
235
Keller
Nina
BY
TSV Großhadern
-48
87
5
236
Groß
Regina
NW
Wermelskirchener TV
-70
87
7
237
Herrmann
Veronika
NW
JC Langenfeld
-70
87
238
Magdinez
Johann
HE
Judokwai Elz
-90
87
239
Merten
Martin
BB
JC 90 Frankfurt/O
-66
87
240
Möller
Daniel
NW
JC Holzwickede
-73
87
241
Conrad
Robert
SN
JC Leipzig
-73
87
7
242
Schildknecht
Joshin
NW
SV Westfalia Rynern
-55
87
243
Wächter
Viola
BY
TSV Abensberg
-57
87
1
244
Schulz
Jana
NS
MTV Mellendorf
-70
87
245
Rietz
Beatrice
TH
PSV Weimar
+78
87
2
246
Holonics
Theresa
SN
JC Leipzig
-57
88
247
Güdemann
Axel
PF
JSV Speyer
-66
88
248
Blaschke
Benno
WÜ
KSV Esslingen
-81
88
249
Schulz
Jeffrey
BE
Pol. SV
-100
88
2
250
Kupschewski
Tanja
BY
TSV Großhadern
-48
88
251
Greco
Angela
NW
Tus Germania Hackenbroich
+78
88
252
Schmalfeld
Tanja
SH
TSV Tarp
+78
88
253
Morzinek
Franziska
BE
Tus
-57
88
254
Hild
Tina
BB
JC 90 Frankfurt/O
-48
88
3
255
Weingartner
Christina
BY
TSV Abensberg
-70
88
3
256
Staude
Kenny
SN
JV Ippon Rodewisch
-55
88
257
Lenk
Anna
HE
JC Rüsselsheim
-63
88
258
Karsch
Johannes
MV
PSV- Schwerin
-73
88
5
259
Storch
Lukas
HE
1.Fuldaner Judo Club
+100
88
5
260
Hansen
Alexandra
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
-48
88
261
Betz
Hanna
BA
JC Freiburg
+78
88
5
262
Sanderbeck
Felicitas
PF
JSV Speyer
-44
88
263
Uder
Ronja
NS
SFV Europa
-63
88
264
Röhl
Martin
BE
BC Randori
-66
88
265
Hohlefeld
Tina
SN
PSV Kamenz
-52
88
266
Richter
Axel
NS
SFV Europa
-60
88
267
Haker
Christina
MV
JV Wittenburg
-78
88
268
Bentke
Christian
NW
TV Attendorn
+100
88
269
Schmidt
Paul
SN
JC Leipzig
-60
88
7
270
Gottschalk
Robert
ST
PSV Magdeburg
-90
88
271
Reiche
Wulf-Georg
BE
BBSV
-90
88
7
272
Valenta
Swantje
BE
SF Kladow
-78
88
273
Lagemann
Friederike
NW
JG Ibbenbüren
-78
88
274
Braun
Jonathan
HE
JC Rüsselsheim
-55
88
7
275
Johannsen
Elena
BE
DJK Süd
-44
88
276
Kiszner
Ann-Katrin
HE
Kodokan Neuhof
-78
88
277
Discher
Viola
NW
JJJC Lammersdorf
-63
88
7
278
Knobloch
Tim
NW
PSV Duisburg
-73
88
279
Harnack
Franziska
BB
JC 90 Frankfurt/O
-52
88
280
Krekeler
Anna-Katharina
RL
TUS Hackenheim
-48
88
281
Haupt
Marcel
NW
JC Remscheid
-60
88
282
Oldenburg
Stefan
NW
SU Witten Annen
-73
88
2
283
Baur
Barbara
BY
TSV Großhadern
-70
88
284
Uhlig
Jane
SN
ESV Lok Chemnitz
-63
88
285
Hammel
Valentin
RL
JJC Mendig
-55
88
286
Wolf
Christian
WÜ
KSV Esslingen
-100
88
287
Röder
Franziska
SN
Vfl Riesa
-44
88
288
Frohberg
Marcel
SN
JSV Rammenau
-100
88
289
Stucke
Jana
NS
Garbsener SC
-70
88
3
290
Thomsen
Gunhild
SH
Heikendorfer SV
-52
88
291
König
Sören
WÜ
KSV Esslingen
-55
88
5
292
Lehmann
Bastian
BB
JC 90 Frankfurt/O
-55
88
293
Kumkar
Jan
BB
Eberswalde
+100
88
5
294
Rister
Sarah
BE
SC Berlin
-57
88
5
295
Plötz
Claudia
BY
JC Mirskofen
+78
88
7
296
Bott
Lisa
PF
JSV Speyer
-48
88
297
Richter
Laura
ST
GW Wittenberg
-52
88
298
Simon
Felix
NW
Brühler TV
-55
88
299
Prill
Elisabeth
NS
Judo Crocodiles
-63
88
300
Koppatz
Nicole
BB
Großräschen
-78
88
7
301
Brenke
Roland
BE
TSV Rudow
-100
88
302
Mews
Robert
MV
SV Schlutkow
-55
88
303
Schütz
Wilko
WÜ
TSG Heilbronn
-73
88
304
Ristau
Svenja
SH
TuS Lübeck
-78
88
305
Namyslo
Adalbert
HE
PSV G W Kassel
+100
88
306
Otte
Annemarie
TH
PSV Eisennach
+78
88
307
Graf
Alexander
NW
PSV Recklinghausen
-90
88
308
Günsch
Susanne
TH
Schmalkalden
-52
88
309
Kühn
Mel
HE
JC Rüsselsheim
-57
88
310
Gerber
Melanie
SN
JC Leipzig
-63
88
2
311
Fischer
Nicole
RL
PSV Wengerohr
-52
88
312
Beck
Thomas
WÜ
TSG Backnang
-73
88
3
313
Selling
Daniel
HB
JC Asahi
+100
88
3
314
Nürnberger
Theresia
BY
TV Furth im Wald
-78
88
315
Krahe
Christina
NW
JJJC Samurai Setterich
+78
88
3
316
Albert
Julia
SN
SC Riesa
-70
88
317
Samuel
Claudio
TH
TSV Gera-Zwöten
-55
88
318
Gramkow
Anne
BE
SC Berlin
-70
88
319
Leimgardt
Katrin
NW
Remscheider TV
-70
88
320
Arcais
Lisa
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
-44
88
5
321
Scheiner
Nadine
HE
JC Rüsselsheim
-63
88
322
Zimmermann
Katharina
NW
PSV Essen
-57
88
323
Kruse
Patrick
HB
JC Asahi
-66
88
324
Köhn
Mike
NW
Tus Germania Hackenbroich
+100
88
7
325
Bandel
Barbara
PF
JSV Speyer
-70
88
326
Zernke
Jan
NW
SC Borchen
-55
88
327
Hampfe
Alexander
HH
TH-Eilbeck
-66
88
7
328
Scoccimaro
Federico
NS
SFV Europa
-100
88
7
329
Lendner
Stephanie
BY
TSV Grafenau
-70
88
330
Fisch
Silvia
BE
SF Kladow
-52
88
7
331
Blase
Andrea
SN
JC Leipzig
-57
88
332
Abel
Peter
WÜ
KSV Esslingen
-81
88
333
v.Freeden
Niklas
NS
Crocodiles Osnabrück
-60
88
2
334
Thiel
Nadine
BY
TSV Großhadern
-48
88
2
335
Limberg
Sina
NW
DJK Adler 07 Bottrop
-63
88
336
Nisser
Sandy
TH
PSV Weimar
-52
88
337
Kilper
Anica
BB
Oranienburg
-63
88
338
Mohr
Rebecca
RL
1.JC Worms
-57
88
339
Vits
Sebastian
NW
1.JC Mönchengladbach
-60
88
340
Karwinski
Syrene
SH
Budokan Lübeck
-55
88
341
Meienberg
Matthias
BB
JC 90 Frankfurt/O
-73
88
3
342
Steinmetz
Stephanie
BE
SF Kladow
-57
88
3
343
Heekmann
Lisa
NW
TUS Iserlohn
+78
88
344
Dochow
Nils
BB
JC 90 Frankfurt/O
-66
88
5
345
Larraß
Maria
SN
SV Dresden-Mitte
-48
88
346
Völckers
Sarah
HH
HT16
-57
88
347
Schmerse
Kati
TH
Mattenteufel Erfurt
-63
88
348
Kuzyk
André
HB
Enjoy Judo
-55
88
7
349
Schober
Christina
BB
Großräschen
+78
88
350
Erdmann
Roja
HE
JC Grünberg
-78
88
351
Hilger
Katharina
BE
KiK
-63
88
7
352
Glowka
Kathrin
NW
1.JC Mönchengladbach
-57
88
353
Hunz
Maria
RL
JC Vulkaneifel
+78
88
354
Rousseau
Sebastian
SH
FT Neumünster
-90
88
355
Pinske
Franziska
BB
Bernau
-52
88
356
Strecker
Tanja
HE
VfA Eschborn
-52
88
357
Zander
Sheena
NW
JC Süd Wuppertal
-48
88
358
Hüttner
Christine
ST
SV Halle
-78
88
359
Müller
Jan
SA
TuS Neunkirchen
-73
88
360
Wolfram
Dominik
TH
Medizin Erfurt
-100
88
361
Gräbig
Lisa
NS
TuS Holle Grasdorf
-48
89
362
Bicko
Jenny
HH
JG Sachsenwald
-52
89
363
Carstens
Annika
SH
Heikendorfer SV
-48
89
364
Heiny
Angelique
BA
JC Freiburg
-78
89
365
Dupuy
Isabelle
HE
JC Rüsselsheim
-44
89
366
Gürth
Janina
TH
Schmalkalden
-44
89
7
367
Loselein
Julia
NW
DJK Adler Bottrop
-57
89
368
Gehrmann
Sabrina
WÜ
KSV Esslingen
-78
89
369
Müller
Lisa-Marie
NW
Velberter JC
-44
89
1
370
Anders
Viktoria
HE
Samurai Offenbach
-52
89
371
Schröter
Mareike
SN
Delitzscher Sportfüchse
-78
89
3
372
Küppers
Verena
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
+78
89
373
Trajdos
Martyna
HH
Harburger TB
-52
89
374
Behrla
Leena-Navina
NW
Korioushi Emsdetten
-70
89
375
Möller
Anne
TH
Schmalkalden
-57
89
376
Schütz
Patricia
NW
Beueler JC
-48
89
377
Richter
Joy
BA
BC Karlsruhe
-52
89
7
378
Euwens
Joana
NW
DJK Adler Bottrop
-48
89
7
379
Müller
Juana
MV
SC Torgelow
-44
89
380
Weidenegger
Veronika
BY
TSV Großhadern
-48
89
1
381
Heger
Linda
HE
JC Petersberg
+78
89
382
Gilz
Kim
SA
JC Altenkessel
-57
89
383
Kessler
Christina
NW
TV Hoffnungsthal
-52
89
384
Zimmermann
Susi
BB
JC 90 Frankfurt/O
-52
89
3
385
Klagus
Nadine
NW
Osterfeld
+78
89
386
Brück
Hannah
WÜ
SS Kustusch
-48
89
5
387
Beckmann
Luisa
NW
Beueler JC
-63
89
5
388
Braun
Mirjam
HE
JC Rüsselsheim
-48
89
389
Kucharski
Romina
ST
SV Halle
-63
89
390
Werth
Angelique
BE
SC Berlin
-48
89
391
Dorendorf
Gesa
HH
HT16
-44
89
392
Selzer
Rabea
SA
JC Merzig
-70
89
393
Klein
Birte
NW
PSV Recklinghausen
-44
89
3
394
Koch
Andrea
HE
FTV 1860
-57
89
395
Klymenko
Julia
SH
TSV Kronshagen
-63
89
396
Takacsova
Veronika
NW
DJK Roland Stolberg
-44
89
7
397
Thiel
Viola
BY
TSV Großhadern
-44
90
3
398
Zeiner
Kim
HE
JC Rüsselsheim
-48
90
399
Kraus
Kay
BY
TSV Großhadern
-44
90
2
400
Malzahn
Luise
ST
SV Halle
-70
90
2