Deutsch
Français
Español
05/04/2024
@ Contact
» Archive
» Current
Ranglistenturnier – Women and Men – 2010
RLT '10 – F/M
Participants
Statistics
Competition sheets
Results
Medals
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BA – Baden
BB – Brandenburg
BE – Berlin
BP – Bundespolizei
BW – Baden-Württemberg
BY – Bayern
HB – Bremen
HE – Hessen
HH – Hamburg
MV – Mecklenburg-Vorpommern
NS – Niedersachsen
NW – Nordrhein-Westfalen
PF – Pfalz
RL – Rheinland
RP – Rheinland-Pfalz
SA – Saarland
SH – Schleswig-Holstein
SN – Sachsen
ST – Sachsen-Anhalt
TH – Thüringen
WÜ – Württemberg
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Schaarschmidt
Marcel
BB
MSV Cottbus
+100
5
2
Bischof
Jens
BE
Randori
+100
2
3
Christiner
Frank
MV
Rostock
+100
3
4
Badeda
Henry
SN
Riesa
+100
3
5
Bierau
Tino
BE
SC Berlin
+100
1
6
Wasin
Sascha
NW
JKG Essen
+100
5
7
Rietz
Beatric
BB
JC 90
+78
1
8
Büssow
Kristin
BB
JC 90
+78
2
9
Schirm
Michaela
BB
Cottbus
+78
5
10
Luchmann
Christin
BB
1.JV Spremberg
+78
3
11
Swientek
Gina
BB
JC 90
+78
12
Pfortner
Sabrina
BY
Altdorf
+78
3
13
Hunz
Maria
RL
Trier
+78
5
14
Starke
Paul
SN
Riesa
-100
5
15
Rollwage
Max
NS
Judo in Halle
-100
5
16
Dingler
Gunther
ST
SV Halle
-100
3
17
Tschengang
Fabius
HE
Wiesbaden
-100
1
18
Nußmann
Martin
TH
Nordhausen
-100
2
19
Nussbächer
Daniel
BY
TSV Großhadern
-100
3
20
Rohloff
Julia
NW
Siegen
-48
2
21
Schick
Valentine
NS
Uelzen
-48
22
Wirth
Sonja
NW
JC Swistal
-48
3
23
Petzoldt
Leonie
BY
Hof
-48
24
Kunitz
Andrea
BE
SV Knorr
-48
5
25
Walesch
Katharina
BY
Hof
-48
26
Pinske
Franziska
BB
PSV Bernau
-48
3
27
Hapke
Sarah
NS
Crocodiles
-48
5
28
Menz
Katharina
WÜ
Backnang
-48
1
29
Karrasch
Hannah
NW
Bottrop
-52
5
30
Schumayer
Bianca
WÜ
Esslingen
-52
3
31
Marx
Antonia
BE
Kladow Berlin
-52
5
32
Nisser
Jenny
TH
Weimar
-52
1
33
Dotzler
Emily
BY
Weiden
-52
2
34
Thumm
Verena
WÜ
Sindelfingen
-52
3
35
Jaris
Sharleena
NW
Erkelenz
-52
36
Loskamp
Kathrin
NW
Düsseldorf
-57
3
37
Görtz
Laura
BE
EBJC
-57
38
Nisser
Sandy
TH
Weimar
-57
1
39
Kaiser
Swantje
NW
Köln
-57
40
Hopp
Anja
WÜ
esslingen
-57
41
Hopp
Yvonne
WÜ
Esslingen
-57
42
Strecker
Tanja
HE
JC Wiesbaden
-57
43
Heidingsfelder
Rebecca
BY
TSV Wachendorf
-57
44
Osinkina
Ivanna
BB
JC Eberswalde
-57
2
45
Graf
Maria
BY
Großhadern
-57
5
46
Schorlemner
Hannah
NW
Witten Annen
-57
3
47
v. Winssen
Fatma
NW
Witten Annen
-57
5
48
Schumacher
Martin
BA
Bretten
-60
1
49
Immerschied
Andersen
BE
SV Knorr
-60
2
50
Buchbinder
Jewgeni
BB
UJKC
-60
3
51
Wejda
Florian
SN
JC Leipzig
-60
5
52
Weidner
Kevin
WÜ
Esslingen
-60
5
53
Kordi
Wissem
BE
EBJC
-60
54
Fischer
Sven
WÜ
Sindelfingen
-60
3
55
Brinkmann
Tobias
BY
Freystadt
-60
56
Storim
Tom
SN
JC Leipzig
-60
57
Schostek
Alexander
SN
Riesa
-60
58
Malcherek
Julia
NW
Duisburg
-63
5
59
Stefan
Katja
BB
JC 90
-63
60
Zander
Sheena
NW
Mönchengladbach
-63
3
61
Marsch
Claudia
BB
Cottbus
-63
62
Schweinoch
Alice
NW
Erkelenz
-63
5
63
Bubel
Kyra
BE
SC Bushido
-63
64
Wagner
Anja
SN
JC Leipzig
-63
1
65
Renk
Alina
BE
Randori
-63
66
Zielke
Karen
BE
EBJC
-63
67
Westphal
Anja
BE
EBJC
-63
68
Englisch
Jennifer
HH
Hamburg
-63
69
Bieber
Jennifer
MV
Eilbeck
-63
70
Schwickert
Theresa
RL
Bad Ems
-63
71
Kätzler
Anne
BB
O'burg
-63
2
72
Gutmann
Katharina
NW
Bottrop
-63
3
73
yakubov
Kamil
BE
PSV Berlin
-66
74
Schleibinger
Hannes
BY
Kodokan München
-66
75
Müller
Falk
HE
Wiesbaden
-66
76
Neumann
Ephraim
NS
JC Uelzen
-66
77
Falk
Dominik
HH
Harksheide
-66
3
78
Ringel
Steven
RL
-66
79
Koschelev
Dimitri
NS
Osnabrück
-66
5
80
Kliemann
Felix
SN
JC Leipzig
-66
81
Walter
Axel
NS
Judo Crocodiles
-66
3
82
Hanke
Jan
NS
Judo Crocodiles
-66
5
83
Mackelday
Philipp
SN
JC Leipzig
-66
1
84
Herzig
Johannes
SN
JC Leipzig
-66
2
85
Naujoks
Christian
BB
JC Eberswalde
-66
86
Ahrens
Jörn
BB
UJKC
-66
87
Dorny
Julia
BE
SV Knorr
-70
3
88
Hauenstein
Vivien
BE
SC Berlin
-70
89
Teschke
Claudia
HH
HT Hamburg
-70
3
90
Flügel
Carolin
BY
Hof
-70
5
91
Leupacher
Anna
BB
Perleberg
-70
92
Kucznierz
Frauke
NW
Köln
-70
1
93
Dorny
Julia
BE
SV Knorr
-70
3
94
Nesteriuk
Jindra
HH
Marksheide
-70
95
Dunkel
Miriam
NW
Witten-Annen
-70
2
96
Teschke
Claudia
HH
HT Hamburg
-70
3
97
Willner
Vera
BY
TSV Altenfurt
-70
98
Schwickert
Jessica
RL
Bad Ems
-70
5
99
Kucznierz
Frauke
NW
Köln
-70
1
100
Dunkel
Miriam
NW
Witten-Annen
-70
2
101
Hauenstein
Vivien
BE
SC Berlin
-70
102
Schwickert
Jessica
RL
Bad Ems
-70
5
103
Leupacher
Anna
BB
Perleberg
-70
104
Nesteriuk
Jindra
HH
Marksheide
-70
105
Willner
Vera
BY
TSV Altenfurt
-70
106
Flügel
Carolin
BY
Hof
-70
5
107
Wandtke
Igor
SH
Lübeck
-73
1
108
roser
Tim
WÜ
Esslingen
-73
109
Kreuter
Peter
BE
Pankow
-73
110
Paul
Christoph
SN
JC Leipzig
-73
5
111
Stahl
Malte
HH
TSV Schwarzenbek
-73
112
Neumann
Johannes
NS
JC Uelzen
-73
113
Hellinger
Christian
NW
Bushido Köln
-73
114
Schumacher
Jan
SH
Lübeck
-73
115
Schweder
Peer
BB
JC 90
-73
3
116
Jesper
Tim
SN
Leipzig
-73
117
Schendel
Mario
BB
UJKC
-73
3
118
Eick
Stefan
SN
Riesa
-73
119
Eisfeld
Pierre
BE
SV Knorr
-73
2
120
Meinel
julius
SN
JC Leipzig
-73
121
Bergau
Raik
BE
JC 03 Berlin
-73
122
Friedrich
Stefan
BY
Großhadern
-73
5
123
König
Lindo
TH
Meiningen
-73
124
Puttkammer
Sören
BE
Bushido
-73
125
Heimlich
Florian
NS
Judo Crocodiles
-73
1
126
Maier
Julian
WÜ
Esslingen
-73
127
Hoppstock
Alexander
BE
Bushido
-73
128
Müller
Sandra
BE
EBJC
-78
3
129
Weidendörfer
Christine
BY
Großhadern
-78
5
130
v. Berg
Anna
HH
Eilbeck
-78
3
131
Schumann
Inke
NS
Team Hannover
-78
5
132
Stucke
Jana
NS
Garbsen
-78
1
133
Durchfeld
Corinna
NW
Bottrop
-78
134
Voß
Linda
BE
Kladow Berlin
-78
135
Schnoor
Mareike
SH
Ratzeburg
-78
136
Berger
Tia
BB
JC 90
-78
2
137
Helms
Jörn
NS
Braunschweig
-81
5
138
Turner
Max
BE
HJT
-81
139
Möller
Daniel
NW
JC Holzwickede
-81
5
140
Lokaj
Egzon
HB
JC Weyhe
-81
141
Schweitzer
Patrick
NW
Solingen
-81
3
142
Stahl
Nikolai
HH
TSV Schwarzenbek
-81
143
Falk
Daniel
HH
Marksheide
-81
144
Schneider
Peter
MV
1.SV Schwerin
-81
145
Ebert
Niklas
BA
BC Karlsruhe
-81
146
Karsch
Johannes
MV
1.SV Schwerin
-81
147
Meienberg
Matthias
BB
JC 90
-81
148
Münnich
Benjamin
NW
Köln
-81
149
Schima
Steffen
BB
JC 90
-81
150
Gleichenhagen
Jan
NW
JKG essen
-81
151
Reibedanz
Robin
BE
PSV Berlin
-81
3
152
Natho
Marc
BB
JC 90
-81
153
Konat
Bartholomäus
SA
SSV Saarland
-81
154
Maresch
Sven
BE
SC Berlin
-81
1
155
Schubert
Max
BE
Bushido
-81
156
Mocker
felix
SN
JC Leipzig
-81
157
Grothaus
Jassin
NS
Judo Crocodiles
-81
2
158
Marx
Sven
BE
Rudow
-81
159
Völker
Matthias
BB
A.Spremberg
-90
160
Schönfeld
Alexander
NW
JC Sinn
-90
3
161
Hollmann
Phillip
BB
UJKC
-90
162
Michalski
Sascha
BE
Bushido
-90
163
Dumke
Robert
BE
SC Berlin
-90
1
164
Beierlein
Sebastian
BE
Pankow
-90
165
Konitz
Matthias
BE
SV Knorr
-90
2
166
Frischmann
Jörg
BY
Kodokan München
-90
167
Claasen
Stephan
MV
Budokan
-90
5
168
Burgmann
Andreas
HB
A. Bremen
-90
169
Dedek
Frank
SN
JC Leipzig
-90
3
170
Kirsten
rene
SN
JC Leipzig
-90
171
Emhardt
simon
WÜ
TSV Rohr
-90
5