Deutsch
Français
Español
04/29/2024
@ Contact
» Archive
» Current
Ranglistenturnier – Women and Men – 2010
RLT '10 – F/M
Participants
Statistics
Competition sheets
Results
Medals
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BA – Baden
BB – Brandenburg
BE – Berlin
BP – Bundespolizei
BW – Baden-Württemberg
BY – Bayern
HB – Bremen
HE – Hessen
HH – Hamburg
MV – Mecklenburg-Vorpommern
NS – Niedersachsen
NW – Nordrhein-Westfalen
PF – Pfalz
RL – Rheinland
RP – Rheinland-Pfalz
SA – Saarland
SH – Schleswig-Holstein
SN – Sachsen
ST – Sachsen-Anhalt
TH – Thüringen
WÜ – Württemberg
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Schumacher
Martin
BA
Bretten
-60
1
2
Ebert
Niklas
BA
BC Karlsruhe
-81
3
Schweder
Peer
BB
JC 90
-73
3
4
Meienberg
Matthias
BB
JC 90
-81
5
Schendel
Mario
BB
UJKC
-73
3
6
Schima
Steffen
BB
JC 90
-81
7
Osinkina
Ivanna
BB
JC Eberswalde
-57
2
8
Leupacher
Anna
BB
Perleberg
-70
9
Natho
Marc
BB
JC 90
-81
10
Kätzler
Anne
BB
O'burg
-63
2
11
Naujoks
Christian
BB
JC Eberswalde
-66
12
Berger
Tia
BB
JC 90
-78
2
13
Ahrens
Jörn
BB
UJKC
-66
14
Rietz
Beatric
BB
JC 90
+78
1
15
Völker
Matthias
BB
A.Spremberg
-90
16
Stefan
Katja
BB
JC 90
-63
17
Büssow
Kristin
BB
JC 90
+78
2
18
Schaarschmidt
Marcel
BB
MSV Cottbus
+100
5
19
Marsch
Claudia
BB
Cottbus
-63
20
Schirm
Michaela
BB
Cottbus
+78
5
21
Leupacher
Anna
BB
Perleberg
-70
22
Luchmann
Christin
BB
1.JV Spremberg
+78
3
23
Pinske
Franziska
BB
PSV Bernau
-48
3
24
Swientek
Gina
BB
JC 90
+78
25
Buchbinder
Jewgeni
BB
UJKC
-60
3
26
Hollmann
Phillip
BB
UJKC
-90
27
Marx
Antonia
BE
Kladow Berlin
-52
5
28
Bierau
Tino
BE
SC Berlin
+100
1
29
Westphal
Anja
BE
EBJC
-63
30
Michalski
Sascha
BE
Bushido
-90
31
Dumke
Robert
BE
SC Berlin
-90
1
32
Voß
Linda
BE
Kladow Berlin
-78
33
Beierlein
Sebastian
BE
Pankow
-90
34
Hauenstein
Vivien
BE
SC Berlin
-70
35
Konitz
Matthias
BE
SV Knorr
-90
2
36
Kordi
Wissem
BE
EBJC
-60
37
Eisfeld
Pierre
BE
SV Knorr
-73
2
38
Reibedanz
Robin
BE
PSV Berlin
-81
3
39
Bergau
Raik
BE
JC 03 Berlin
-73
40
Maresch
Sven
BE
SC Berlin
-81
1
41
Schubert
Max
BE
Bushido
-81
42
Puttkammer
Sören
BE
Bushido
-73
43
Marx
Sven
BE
Rudow
-81
44
Hoppstock
Alexander
BE
Bushido
-73
45
Dorny
Julia
BE
SV Knorr
-70
3
46
Turner
Max
BE
HJT
-81
47
Müller
Sandra
BE
EBJC
-78
3
48
Kreuter
Peter
BE
Pankow
-73
49
yakubov
Kamil
BE
PSV Berlin
-66
50
Hauenstein
Vivien
BE
SC Berlin
-70
51
Görtz
Laura
BE
EBJC
-57
52
Bischof
Jens
BE
Randori
+100
2
53
Bubel
Kyra
BE
SC Bushido
-63
54
Kunitz
Andrea
BE
SV Knorr
-48
5
55
Dorny
Julia
BE
SV Knorr
-70
3
56
Renk
Alina
BE
Randori
-63
57
Immerschied
Andersen
BE
SV Knorr
-60
2
58
Zielke
Karen
BE
EBJC
-63
59
Heidingsfelder
Rebecca
BY
TSV Wachendorf
-57
60
Dotzler
Emily
BY
Weiden
-52
2
61
Frischmann
Jörg
BY
Kodokan München
-90
62
Brinkmann
Tobias
BY
Freystadt
-60
63
Graf
Maria
BY
Großhadern
-57
5
64
Friedrich
Stefan
BY
Großhadern
-73
5
65
Nussbächer
Daniel
BY
TSV Großhadern
-100
3
66
Willner
Vera
BY
TSV Altenfurt
-70
67
Flügel
Carolin
BY
Hof
-70
5
68
Weidendörfer
Christine
BY
Großhadern
-78
5
69
Petzoldt
Leonie
BY
Hof
-48
70
Schleibinger
Hannes
BY
Kodokan München
-66
71
Flügel
Carolin
BY
Hof
-70
5
72
Walesch
Katharina
BY
Hof
-48
73
Pfortner
Sabrina
BY
Altdorf
+78
3
74
Willner
Vera
BY
TSV Altenfurt
-70
75
Burgmann
Andreas
HB
A. Bremen
-90
76
Lokaj
Egzon
HB
JC Weyhe
-81
77
Tschengang
Fabius
HE
Wiesbaden
-100
1
78
Müller
Falk
HE
Wiesbaden
-66
79
Strecker
Tanja
HE
JC Wiesbaden
-57
80
Englisch
Jennifer
HH
Hamburg
-63
81
Nesteriuk
Jindra
HH
Marksheide
-70
82
Teschke
Claudia
HH
HT Hamburg
-70
3
83
Stahl
Malte
HH
TSV Schwarzenbek
-73
84
Stahl
Nikolai
HH
TSV Schwarzenbek
-81
85
v. Berg
Anna
HH
Eilbeck
-78
3
86
Nesteriuk
Jindra
HH
Marksheide
-70
87
Falk
Daniel
HH
Marksheide
-81
88
Teschke
Claudia
HH
HT Hamburg
-70
3
89
Falk
Dominik
HH
Harksheide
-66
3
90
Karsch
Johannes
MV
1.SV Schwerin
-81
91
Bieber
Jennifer
MV
Eilbeck
-63
92
Claasen
Stephan
MV
Budokan
-90
5
93
Christiner
Frank
MV
Rostock
+100
3
94
Schneider
Peter
MV
1.SV Schwerin
-81
95
Rollwage
Max
NS
Judo in Halle
-100
5
96
Walter
Axel
NS
Judo Crocodiles
-66
3
97
Hanke
Jan
NS
Judo Crocodiles
-66
5
98
Hapke
Sarah
NS
Crocodiles
-48
5
99
Heimlich
Florian
NS
Judo Crocodiles
-73
1
100
Grothaus
Jassin
NS
Judo Crocodiles
-81
2
101
Helms
Jörn
NS
Braunschweig
-81
5
102
Schick
Valentine
NS
Uelzen
-48
103
Neumann
Johannes
NS
JC Uelzen
-73
104
Schumann
Inke
NS
Team Hannover
-78
5
105
Neumann
Ephraim
NS
JC Uelzen
-66
106
Stucke
Jana
NS
Garbsen
-78
1
107
Koschelev
Dimitri
NS
Osnabrück
-66
5
108
Durchfeld
Corinna
NW
Bottrop
-78
109
Dunkel
Miriam
NW
Witten-Annen
-70
2
110
Wasin
Sascha
NW
JKG Essen
+100
5
111
Münnich
Benjamin
NW
Köln
-81
112
Gleichenhagen
Jan
NW
JKG essen
-81
113
Schorlemner
Hannah
NW
Witten Annen
-57
3
114
Gutmann
Katharina
NW
Bottrop
-63
3
115
v. Winssen
Fatma
NW
Witten Annen
-57
5
116
Jaris
Sharleena
NW
Erkelenz
-52
117
Malcherek
Julia
NW
Duisburg
-63
5
118
Schönfeld
Alexander
NW
JC Sinn
-90
3
119
Rohloff
Julia
NW
Siegen
-48
2
120
Loskamp
Kathrin
NW
Düsseldorf
-57
3
121
Zander
Sheena
NW
Mönchengladbach
-63
3
122
Möller
Daniel
NW
JC Holzwickede
-81
5
123
Wirth
Sonja
NW
JC Swistal
-48
3
124
Schweinoch
Alice
NW
Erkelenz
-63
5
125
Kaiser
Swantje
NW
Köln
-57
126
Schweitzer
Patrick
NW
Solingen
-81
3
127
Kucznierz
Frauke
NW
Köln
-70
1
128
Karrasch
Hannah
NW
Bottrop
-52
5
129
Dunkel
Miriam
NW
Witten-Annen
-70
2
130
Hellinger
Christian
NW
Bushido Köln
-73
131
Kucznierz
Frauke
NW
Köln
-70
1
132
Schwickert
Jessica
RL
Bad Ems
-70
5
133
Schwickert
Theresa
RL
Bad Ems
-63
134
Schwickert
Jessica
RL
Bad Ems
-70
5
135
Ringel
Steven
RL
-66
136
Hunz
Maria
RL
Trier
+78
5
137
Konat
Bartholomäus
SA
SSV Saarland
-81
138
Schnoor
Mareike
SH
Ratzeburg
-78
139
Wandtke
Igor
SH
Lübeck
-73
1
140
Schumacher
Jan
SH
Lübeck
-73
141
Wejda
Florian
SN
JC Leipzig
-60
5
142
Jesper
Tim
SN
Leipzig
-73
143
Kliemann
Felix
SN
JC Leipzig
-66
144
Eick
Stefan
SN
Riesa
-73
145
Meinel
julius
SN
JC Leipzig
-73
146
Mackelday
Philipp
SN
JC Leipzig
-66
1
147
Dedek
Frank
SN
JC Leipzig
-90
3
148
Herzig
Johannes
SN
JC Leipzig
-66
2
149
Storim
Tom
SN
JC Leipzig
-60
150
Mocker
felix
SN
JC Leipzig
-81
151
Kirsten
rene
SN
JC Leipzig
-90
152
Schostek
Alexander
SN
Riesa
-60
153
Paul
Christoph
SN
JC Leipzig
-73
5
154
Wagner
Anja
SN
JC Leipzig
-63
1
155
Badeda
Henry
SN
Riesa
+100
3
156
Starke
Paul
SN
Riesa
-100
5
157
Dingler
Gunther
ST
SV Halle
-100
3
158
Nisser
Jenny
TH
Weimar
-52
1
159
Nußmann
Martin
TH
Nordhausen
-100
2
160
König
Lindo
TH
Meiningen
-73
161
Nisser
Sandy
TH
Weimar
-57
1
162
Weidner
Kevin
WÜ
Esslingen
-60
5
163
Fischer
Sven
WÜ
Sindelfingen
-60
3
164
Thumm
Verena
WÜ
Sindelfingen
-52
3
165
Maier
Julian
WÜ
Esslingen
-73
166
Emhardt
simon
WÜ
TSV Rohr
-90
5
167
Menz
Katharina
WÜ
Backnang
-48
1
168
roser
Tim
WÜ
Esslingen
-73
169
Hopp
Anja
WÜ
esslingen
-57
170
Hopp
Yvonne
WÜ
Esslingen
-57
171
Schumayer
Bianca
WÜ
Esslingen
-52
3