Deutsch
Français
Español
05/11/2024
@ Contact
» Archive
» Current
Nordostdeutsche Meisterschaften U18 – Women and Men under 18 – 2013
NODEM '13 – U18
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-43 kg
-46 kg
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
+90 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BB – Brandenburg
BE – Berlin
MV – Mecklenburg-Vorpommern
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Tiede
Nicole
BE
TuS Hellersdorf
-78
98
2
2
Moll
Anna
MV
JSV Löcknitz
+78
98
2
3
Goldgrebe
Cindy
BB
KSC Strausberg
+78
98
3
4
Kreuter
Juliane
BE
SG Einheit Pankow
-57
98
5
Husgen
Marc
BE
BC Randori
-55
98
6
Wendland
Fabian
BE
SC Charis
-43
98
2
7
Jaeckel
Lukas
BB
Budokan Brandenburg
-43
98
3
8
Burkhardt
Marvin
BB
PSV Bernau
-60
98
9
Clark
Jeremy
BB
JC Oranienburg
-66
98
10
Hinrich
Paul
BE
SC Lotos
-46
98
1
11
Prommer
Marko
BB
JC 90 Frankfurt/O.
-46
98
3
12
Waschulewski
Paul
BE
JC03
-60
98
13
Trebes
Tom
BB
JC 90 Frankfurt/O.
-50
98
1
14
Zimmermann
Erik
BB
UJKC Potsdam
-60
98
15
Skomda
Vincent
BB
BW Vetschau
-50
98
7
16
Kosjanik
Emil
BB
JC 90 Frankfurt/O.
-60
98
3
17
Schmidt
Tim
BB
UJKC Potsdam
-73
98
7
18
Kiesche
Valentin
BE
SC Berlin
-81
98
3
19
Teubner
Lara
BE
SC Lotos
-44
98
2
20
Klucenski
Anja
BB
JC Oranienburg
-44
98
3
21
Horn
Luisa
BE
Bushido
-48
98
2
22
Schulze
Wiebke
BB
JC Oranienburg
-48
98
3
23
Saklak
Leyla
BE
Polizei SV
-57
98
5
24
Schott
Jana
BB
Großbeeren
-63
98
3
25
Schön
Antonia
BB
UJKC Potsdam
-70
98
3
26
Soltanachmedov
Schamil
BE
BC Randori
-55
98
27
Habermann
Felix
BE
BC Randori
-50
98
28
Zarse
Linus
BB
UJKC Potsdam
-43
98
3
29
Hermann
Lukas
BB
Budokan Brandenburg
-46
98
3
30
Wolf
Viktor
BE
BC Samurai
-50
98
31
Falk
Leon
BE
Xin WU Dao Men
-50
98
5
32
Gubernuss
Maximillian
BB
JC 90 Frankfurt/O.
-50
98
7
33
Gavrilov
Vladislav
BE
SC Berlin
-81
98
2
34
Zorn
Daniel
BE
BC Randori
-81
98
5
35
Kaberidis
Lea
BB
JC 90 Frankfurt/O.
-44
98
5
36
Krüger
Annika
BE
PSV Olympia
-48
98
3
37
Toews
Amely
BB
JC Oranienburg
-52
98
5
38
Goldschmidt
Vanessa
BB
KSC Strausberg
-63
98
5
39
Mosblech
Deborah
BE
BC Randori
+78
97
5
40
Schwenk
Marvin
BE
KIK
-66
97
41
Matthies
Vanessa
BB
JC 90 Frankfurt/O.
-57
97
42
Gossow
Gina
BE
PSV Olympia
-63
97
43
Beyer
Oskar
BB
Forst
-73
97
44
Wojtyczka
Jonas
BB
Ludwigsfelde
-66
97
45
Schramm
Arthur
BB
UJKC Potsdam
-55
97
5
46
Rinck
Jan
BB
JC 90 Frankfurt/O.
-55
97
7
47
Nemeth
Andras
BE
BC Randori
-60
97
5
48
Flath
Bennet
BE
Sport Dojo Berlin
-66
97
5
49
Möller
Maik
BE
SC Lotos
-73
97
1
50
Hunfeld
Janosch
BE
KIK
-73
97
3
51
Ridderskamp
Hergild
BE
PSV Olympia
-40
97
1
52
Porges
Scully
BB
PSV Bernau
-52
97
3
53
Fredrich
Ina
BE
BC Samurai
-52
97
7
54
Schulze
Joana
BB
Finsterwalde
-57
97
7
55
Derlath
Lisa
BB
JC 90 Frankfurt/O.
-63
97
5
56
Seidel
Melina
BE
SG Einheit Pankow
-63
97
7
57
Schiller
Judith
BB
UJKC Potsdam
-70
97
7
58
Nosal
Vivien
BB
BW Vetschau
-78
97
3
59
Weiß
Michaela
BE
BC Dento
-57
97
60
Stüber
Sophia
BE
Bushido
-52
97
61
Koch
Nils
BB
JC 90 Frankfurt/O.
-60
97
62
Diez
Michelle
BE
JC 03
-48
97
63
Gaffke
Paul
BB
UJKC Potsdam
-73
97
64
Jahnke
Maria
BB
JC 90 Frankfurt/O.
-63
97
65
Meyer
Pascal
BB
Budokan Brandenburg
-43
97
1
66
Binaj
Dalmat
BE
SC Lotos
-81
97
67
Schulz
Eric
BB
BW Vetschau
-43
97
5
68
Dachtaev
Magomed
BE
BC Randori
-55
97
69
Bergmann
Oskar
BE
BC Randori
-50
97
2
70
Kreischa
Tony
BB
Empor Dahme
-55
97
2
71
Surabov
Selimchan
BE
BC Randori
-55
97
3
72
Krauchanka
Pavel
BE
SC Lotos
-55
97
7
73
Reetz
Damian
BE
SC Lotos
-60
97
2
74
Rohloff
Robin
BB
JC 90 Frankfurt/O.
-60
97
5
75
Mattiß
Fabian
BE
SC Lotos
-66
97
3
76
Wendt
Acland
BB
JC 90 Frankfurt/O.
-66
97
5
77
Kiev
Islam
BE
BC Randori
-66
97
7
78
Niebuhr
Stefan
BB
JC 90 Frankfurt/O.
-73
97
7
79
Eichhorn
Max
BE
BCB
-90
97
7
80
Noack
Henrik
BE
PSV Olympia
+90
97
2
81
Teßmann
Janina
BE
BC Samurai
-44
97
1
82
Franz
Saskia
BE
TSV Rudow
-44
97
3
83
Hahmann
Medina
BB
UJKC Potsdam
-48
97
5
84
Ghandour
Nathaly
BE
KiK
-52
97
1
85
Gercken
Thea
BB
JC 90 Frankfurt/O.
-57
97
1
86
Thürfelder
Isabel
BB
JC 90 Frankfurt/O.
-57
97
5
87
Lübke
Rojin
BE
TSV Rudow
-70
97
5
88
Opitz
Joey-Nelly
BB
KSC Strausberg
-70
96
5
89
Buder
Franziska
BE
JC 03
-70
96
90
Schostak
Jonathan
BE
Pol.SV
-73
96
91
Fink
Niklas
BE
SV Luftfahrt
-73
96
92
Brunner
Niklas
BE
KiK
-60
96
1
93
Grape
Toni
BB
JC 90 Frankfurt/O.
-66
96
1
94
Meyer
Nick
BB
Asahi Spremberg
-81
96
5
95
Stendel
danilo
BB
UJKC Potsdam
-81
96
7
96
Lehmann
Vito
BE
JC 03
-90
96
1
97
Schultze
Justin
BB
UJKC Potsdam
-90
96
3
98
Grieger
Henriette
BB
KSC Strausberg
-48
96
5
99
Meyer
Anika
BB
Budokan Brandenburg
-52
96
2
100
Vogel
Jennifer
BB
JC 90 Frankfurt/O.
-57
96
2
101
Beslé
Marie-Sophie
BE
PSV Olympia
-57
96
3
102
Pommerenke
Heather-Roxanne
BB
ludwigsfelde
-70
96
2
103
Heineck
Antonia
BE
BC Samurai
-78
96
1
104
Goschin
Michelle
BE
BC Samurai
+78
96
1
105
Krumpholz
Laura
BB
JC 90 Frankfurt/O.
-57
96
106
Roser
Oscar
BE
SG Einheit Pankow
-60
96
107
Grape
Tom
BB
JC 90 Frankfurt/O.
-66
96
2
108
Böhme
Paul
BB
UJKC Potsdam
-73
96
2
109
Baumann
Lennard
BE
KIK
-73
96
3
110
Galandi
Fabian
BB
UJKC Potsdam
-81
96
3
111
Kroppenstedt
Nikolas
BE
BC Samurai
-90
96
3
112
Abram
Jody
BB
JC 90 Frankfurt/O.
-48
96
1
113
Schmidt
Anne Sophie
BE
SC Lotos
-57
96
3
114
Ridderskamp
Helrike
BE
PSV Olympia
-63
96
3
115
Blietz
Johanna
BB
JC 90 Frankfurt/O.
-70
96
1
116
Sander
Julia
MV
JSV Neuenkirchen
-70
7
117
Brunner
Franziska
MV
Asia Sport NB
-78
3
118
Rehfeldt
Joanna
BB
Budokan Brandenburg
-78
5
119
Schulz
Kilian
MV
Asia Sport NB
-73
120
Gräber
Sina
MV
VfK "Bau" Rostock
-70
121
Klemm
Friedrich
BB
BDH
-55
122
Koppitz
Kornelius
BB
Stahnsdorf
-55
123
Schreiber
Elisa
MV
1. Schweriner JC
-63
124
Mattig
Robin
BB
PSV Cottbus
-81
125
Reinholz
Dennis
MV
BC Vorpommern
-50
126
Fritz
Anne-Kathrin
MV
SKV Müritz
-48
127
Fritz
Hans-Rudolf
MV
SKV Müritz
-66
128
Weiß
Luisa Marie
MV
JC 94 Altentreptow
-52
129
Herz
Theo
BB
PSV Bernau
-66
130
Bartsch
David
BB
Forst
-90
131
Piperidiu
Kiki
BB
PSV Bernau
-48
132
Seidel
Anjo
BB
Budokan Brandenburg
-43
5
133
Egorov
Vassili
MV
BC Vorpommern
-73
134
Möller
Johann
MV
Asia Sort NB
-46
5
135
Franck
Hannes
MV
PSV Schwerin
-50
3
136
Wulf
Simon
MV
Asia Sport NB
-60
137
Baumgart
florian
BB
Budokan Brandenburg
-50
5
138
Klimt
Arne
MV
PSV Schwerin
-55
1
139
Latendorf
Jan Peter
MV
1. Schweriner JC
-55
3
140
Schubotz
Sören
MV
PSV Schwerin
-60
7
141
Patzenhauer
Tom
MV
BC Vorpommern
-66
3
142
Tesmann
Heinrich
MV
BC Vorpommern
-66
7
143
Boese
Jonathan
MV
PSV Schwerin
-73
5
144
Patzenhauer
Ole
MV
Motor Wolgast
-81
1
145
Stühle
Carlo
MV
KSV Grimmen
-90
5
146
Busch
Robert
MV
BC Vorpommern
-90
7
147
Schindler
Julian
BB
Ludwigsfelde
+90
1
148
Schwarz
Benny
MV
Asia Sport NB
+90
3
149
Scheitz
Luca
MV
PSV Schwerin
-44
7
150
Sohst
Theresa
MV
BC Vorpommern
-48
7
151
Sievert
Antonia
BE
PSV Oylmpia
-52
5
152
Blume
Paula
BB
Asahi Spremberg
-63
2
153
Schossow
Josefine
MV
JSV Löcknitz
-78
5
154
Richter
Jasmin
BB
Finsterwalde
+78
3
155
Jakobi
Jasmin
MV
JC 94 Altentreptow
+78
5
156
Vogt
Saskia
MV
PSV Neustrelitz
-52
157
Kirbach
Marcel
BB
Lauchhammer
-90
158
Krumnow
Gustav
MV
Ueckermünder JC
-50
159
Goldacker
Greta
BB
Judoschule Falkensee
-52
160
Meining
Konrad
MV
PSV Schwerin
-55
161
Richter
Tim
MV
Asia Sport NB
-66
162
Hellvoigt
Arian
BE
SV Berlin 2000
-73
163
Rohbeck
Sabrina
MV
Ueckermünder JC
-57
164
Baghdasaryan
Wardan
MV
BC Vorpommern
-73
165
Bechtel
Tim
MV
SKV Müritz
-50
166
Bürger
Kevin
MV
JC 94 Altentreptow
-81
167
Cagava
Vaseslav
MV
Motor Wolgast
-60
168
Zeitschel
Vincent
MV
Motor Wolgast
-43
7
169
Kroppenstedt
Frederik
BE
BC Randori
-46
2
170
Wolter
Madlen
MV
KSV Grimmen
-63
171
Hoffmann
Justine
MV
PSV Neustrelitzt
-57
172
Alpers
Kenny
BB
Budokan Brandenburg
-46
5
173
Wegner
Axel
MV
Pasewalker JV
-81
174
Schmitt
Maximilian
MV
KSV Grimmen
-50
3
175
Zillmann
Erik
BB
Budokan Brandenburg
-60
176
Päplow
Paul
MV
KSV Grimmen
-55
5
177
Franck
Jan Ole
MV
PSV Schwerin
-60
3
178
Prehs
Ole
MV
KSV Grimmen
-60
7
179
Sieg
Tobias
MV
KSV Grimmen
-73
5
180
Wieduwilt
Joseph
BB
Lauchhammer
-81
7
181
Mitzlaff
Paul
MV
Motor Wolgast
-90
2
182
Andersen
Maximilian
MV
Ueckermünder JC
-90
5
183
Chosrow
Stepanjan
BB
Perleberg
+90
3
184
Ketzler
Katharina
MV
VfK "Bau" Rostock
-48
7
185
Farken
Wiebke
MV
PSV Schwerin
-52
3
186
Hecker
Carlotta
MV
JV Teterow
-52
7
187
Maninger
Janine
MV
PSV Schwerin
-57
7
188
Wulff
Pauline
MV
PSV Neustrelitz
-63
1
189
Gabrielczyk
Michelle
BE
SG Einheit Pankow
-63
7
190
Haarmann
Juliane
MV
BC Vorpommern
-70
3