Deutsch
Français
Español
05/21/2024
@ Contact
» Archive
» Current
International German Championships U17 – Women and Men under 17 – 2006
IDEM '07 – U17
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
Downloads
List of participants
Total
Total NA
male
female
Total
Total
National Association
National Association
-43 kg
-46 kg
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
+90 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Serach
Surname:
First name:
Nation:
AUT – Austria
BEL – Belgium
CAN – Canada
CZE – Czech Republic
DEN – Denmark
GBR – Great Britain
GER – Germany
GRE – Greece
ITA – Italy
LAT – Latvia
NED – Netherlands
POL – Poland
–
RUS – Russia
SLO – Slovenia Slovenia
SUI – Switzerland
SWE – Sweden
TUR – Turkey
National Association:
BA – Baden
BB – Brandenburg
BE – Berlin
BP – Bundespolizei
BW – Baden-Württemberg
BY – Bayern
HB – Bremen
HE – Hessen
HH – Hamburg
MV – Mecklenburg-Vorpommern
NS – Niedersachsen
NW – Nordrhein-Westfalen
PF – Pfalz
RL – Rheinland
RP – Rheinland-Pfalz
SA – Saarland
SH – Schleswig-Holstein
SN – Sachsen
ST – Sachsen-Anhalt
TH – Thüringen
WÜ – Württemberg
Club:
Surname
First name
N
NA
Club
kg
Place
1
Aidinidis
Georgios
GRE
-50
2
Albert
Roel
NED
Judoteam Maastricht
-50
1992
3
Avranidis
Richard
GRE
-50
4
Bakker
Danny
NED
Budoverein Hikari
-50
1992
5
Behr
Yves
GER
WÜ
VFL Sindelfingen
-50
1991
1
6
Blasenbrey
Marcel
GER
WÜ
VFL Waiblingen
-50
1992
7
Bonni
Jeremy
BEL
-50
1992
3
8
Braulin
Luca
ITA
-50
5
9
Brunner
Lukas
AUT
-50
1992
10
Cai
Phuc Hong
DEN
-50
1993
11
Christiansen
Thomas
DEN
-50
1992
12
Claproth
Yannick
NED
Westland Kodokan
-50
1991
13
Dech
Maurice
GER
BB
JC 90 Frankfurt/O.
-50
1992
14
Dieck
Florian
GER
NW
JG Ladbergen
-50
1991
15
Dijkstra
Glenn
NED
Sportschool Poelstra
-50
1992
16
Duda
Jascha
GER
NW
1. JC Mönchengladbach
-50
1991
17
Graf
Philipp
GER
BY
TSV Abensberg
-50
1991
18
Groeneveldt
Remie
NED
de Korte S.I.
-50
1993
7
19
Gärtner
Paul
GER
BB
JC 90 Frankfurt/O.
-50
1991
20
Heinitz
Michael
GER
BY
TSV Altenfurt
-50
1992
21
Huemer
Mathias
AUT
LV OÖ
-50
22
Jatowtt
Antoni
POL
AZS AWF Wroclaw
-50
1991
23
Jatowtt
Aleksander
POL
AZS AWF Wroclaw
-50
1991
24
Kiel
Danny-Paul
GER
TH
SV Schmalkalden
-50
1991
25
Kielbasinski
Lukasz
POL
UKJ-Rys Warszawa
-50
1992
26
Klaverstijn
Kevin
NED
Theo Meijer Sport
-50
1992
27
Kurz
Felix
GER
WÜ
KSV Esslingen
-50
1991
28
Langois
Derek
CAN
-50
29
Lazea
Amado
ROM
-50
3
30
Marks
Chrisopher
CAN
-50
31
Meulema
Arthur
NED
Judo Groningen
-50
1991
32
Moser
Stefan
AUT
ÖJV
-50
33
Novero
Alessandro
ITA
-50
34
Olthoff
Jasper
GER
BE
SC - Berlin
-50
1991
35
Reibedanz
Robin
GER
BE
PSV - Berlin
-50
1992
36
Ringel
Steven
GER
RL
SV Urmitz
-50
1992
37
Rota
Valentin
SUI
BE
National Team Switzerland
-50
1991
2
38
Schröpfer
Florian
GER
TH
EJC Erfurt
-50
1991
39
Sebald
Maxi
GER
BY
TSV Grafing
-50
1993
40
Sieger
Sandro
GER
WÜ
VFL Sindelfingen
-50
1991
41
Sroka
Robin
GER
BY
TSV Großhadern
-50
1992
42
Stevens
Robin
NED
Sportschule v.d.Pol
-50
1992
43
Stockl
Vojtech
CZE
-50
1991
44
Storsberg
Marco
GER
NW
JC Wermelskirchen
-50
1991
45
Timmermans
Kristof
BEL
-50
1991
7
46
Tomanek
Michal
CZE
-50
1992
47
Traus
Fritz
GER
BB
JC 90 Frankfurt/O.
-50
1993
48
Uijtendaal
Stefan
NED
Ben Rietdijk Sport
-50
49
V/d Ploeg
Wessel Anne
NED
Judo Groningen
-50
1991
50
van 't End
Levi
NED
Theo Meijer Sport
-50
1993
51
Verdel
Matthijs
NED
Westland Kodokan
-50
1922
52
Werner
Anton
GER
NS
TuS Hermannsburg
-50
1992
53
Wit
Jan
NED
Ben Rietdijk Sport
-50
54
Wittermann
Willi
GER
HH
TH Eilbeck
-50
1992
5
55
Witus
Rafal
POL
-50
1991
56
Wydrzynski
Mariusz
POL
-50
1992