Deutsch
Français
Español
04/29/2024
@ Contact
» Archive
» Current
Nordostdeutsche Meisterschaften U17 – Women and Men under 17 – 2008
NODEM '08 – U17
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-43 kg
-46 kg
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
+90 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BB – Brandenburg
BE – Berlin
MV – Mecklenburg-Vorpommern
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Radzikowski
Sarah
BB
JC 90
-57
2
2
Machmüller
Maverick
BB
Samura Oranienburg
-50
3
Barz
Christian
BB
Schwedt
+90
3
4
Maksutaj
Maria
BB
Babelsberg
-57
5
Berendt
Paul-Erik
MV
SKV Müritz
-60
5
6
Martin
Sarah- Louise
MV
VfK "Bau" Rostock
-44
7
Höhne
Jaqueline
BB
Premnitz
-70
3
8
Nicolaus
Melanie
BB
Samura Oranienburg
-48
9
Spiewok
Anna- Corinna
MV
KSG SAMURAI
-52
7
10
Pietsch
Dennis
MV
Pasewalker JV
-50
11
Kissk
Kevin
BE
SV Georg Knorr
+90
1
12
Reichelt
Valentin
BB
UJKC Potsdam
-66
13
Franetzki
Felix
MV
Asia Sport NB
-60
3
14
Rohkamm
Marcel
BE
JV Berlin-Tegel
-43
15
Pladeck
Roxanne
BE
TSV Spandau 1846
-52
5
16
Schäfer
Sina
BE
BC Samurai Berlin
-44
17
Streich
Felix
MV
Pasewalker JV
-90
7
18
Schwarzkopf
Eugen
BB
KSC Strausberg
+90
19
Zimmermann
Maximilian
BB
PSV Bernau
-60
1
20
Thierfelder
Martin
MV
Ueckermünder JC
-50
21
Sckeyde
Katharina
BB
KSC Strausberg
-52
3
22
Ulbricht
Lina
BB
Samura Oranienburg
-57
23
Kohn
Fabian
BE
BC Randori
-90
5
24
Wilke
Vincent
BB
Samura Oranienburg
-60
25
Lapawczyk
Timon
BE
TSV Rudow
-55
7
26
Drechsler
Julia
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-70
1
27
Hirsch
Viktoria
BE
SC Siemensstadt
-52
1
28
Henseler
Ken
BE
BC Samurai Berlin
-90
3
29
Patzenhauer
Nils
MV
Motor Wolgast
-55
5
30
Albrecht
Carolin
MV
BC Vorpommern
-48
7
31
Nguyen Cao
Duc
MV
PSV Rostock
-90
2
32
Daue
Michel
BB
PSV Bernau
-55
3
33
Freimuth
Gina
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-63
7
34
Merkel
Vivien
BE
BC Randori
-48
5
35
Toko
Medina Andre
BE
T.i.B.
-81
7
36
Reibedanz
Robin
BE
PSV Berlin
-55
1
37
Werner
Jenny
BB
Rathenow
-48
3
38
Lambeck
Christian
BB
Samura Oranienburg
-81
5
39
Nehls
Paul
MV
PSV Neubrandenburg
-50
7
40
Rackwitz
Paula
MV
VfK "Bau" Rostock
-63
5
41
Meyer
Nadja
BE
-48
1
42
Will
Tobias
BB
Budofreunde Dynamo Hoppegarten
-81
3
43
Krumnow
Arvid
MV
Ueckermünder JC
-50
5
44
Ewering
Nicole
BB
Samura Oranienburg
-44
7
45
Winkler
Marco
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-81
2
46
Fleischer
Hermann
BE
AC Berlin
-50
3
47
Dinh
Thuy-Linh
BE
HJT
-63
3
48
Dietzmann
Friederike
MV
PSV Ribnitz- Dam.
-44
5
49
Marten
Niklas
BE
TSV Guts Muths
-73
7
50
Onufriev
Jörg
BB
JC Eberswalde
-50
1
51
Kamischke
Anne
BB
PSG Dynamo Brandenburg
-44
3
52
Dikaev
Magomed
BE
Judo Team Berlin
-73
5
53
Thun
Timo
BE
TSV Rudow
-46
7
54
Fietz
Jette
MV
PSV Schwerin
-63
1
55
Beischmidt
Kim
BB
Großbeeren
-44
1
56
Artel
Friedrich
MV
BC Vorpommern
-73
3
57
Pauls
Alexander
BB
KSC Strausberg
-46
5
58
Roll
Jenny
BB
PSV Bernau
-40
7
59
Büch
Manuel
BB
Samura Oranienburg
-73
1
60
Schuldt
Per
BE
PSV Olympia
-46
3
61
Siegler
Ronja
MV
BC Vorpommern
-40
5
62
Schubert
Yannick
BE
SF Kladow
-66
7
63
Opitz
Max
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-46
2
64
Zielke
Karen
BE
EBJC
-57
5
65
Kunitz
Andrea
BE
SV Georg Knorr
-40
3
66
Stiller
Felix
BB
UJKC Potsdam
-66
5
67
Hines
Denzel
BB
UJKC Potsdam
-43
7
68
Patt
Antonia
BE
SC Bushido
-40
2
69
Schneider
Phillip
BB
PSV Prenzlau
-66
3
70
Sitc
Dimitrie
BB
PSV Prenzlau
-43
5
71
Ehlers
Christin
MV
JKC Rostock
-57
3
72
Hapke
Benjamin
MV
Pasewalker JV
+90
7
73
Hoppstock
Alexander
BE
SC Bushido
-66
1
74
Eisermann
Julius
MV
PSV Rostock
-43
3
75
Frohreich
Paul
MV
PSV Rostock
+90
5
76
Grohn
Toni
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-60
7
77
Opitz
Johannes
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-43
2
78
Zaragewski
Jennifer
BB
Ludwigsfelde
-70
7
79
Kammer
Katja
BB
Königs Wusterhausen
-78
2
80
Wieprecht
Anna
BB
Jüterbog
-78
3
81
Lösekann
Sophia
BE
PSV Olympia
+78
2
82
Tornow
Desiree
BB
Großbeeren
+78
3
83
Bärenklau
Maurice
BE
KSC Obi
-81
84
Cagara
Aleksej
MV
Motor Wolgast
-66
85
Czybulka
Peter
MV
PSV Rostock
-55
86
Ehlers
Siska
MV
JKC Rostock
-52
87
Flock
Maximilian
MV
Asia Sport NB
-73
88
Giebel
Florian
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-55
89
Grosser
Dennis
BB
Jüterbog
-66
90
Helbig
Andreas
MV
Motor Wolgast
-43
91
Hornung
Ida
BB
UJKC Potsdam
-57
92
Kiderlen
Esther
BE
BC Samurai Berlin
-48
93
Klein-Benne
Carl
BE
KK Karow
-66
94
Kolberg
Adrian
BB
Ludwigsfelde
-73
95
Kramer
Torben
MV
PSV Schwerin
-43
96
Kurth
Max
BE
PSV Olympia
-43
97
Leschke
Konstantin
MV
PSV Neubrandenburg
-66
98
Fehrs
Janina
MV
Hernburg
-70
5
99
Look
Erik
MV
PSV Neubrandenburg
-46
100
Loosch
Damian
BE
TSV Rudow
-55
101
Sättler
Jenny
BE
TuS Hellersdorf
-57
1
102
Maitz
Nadine
MV
PSV Schwerin
-63
103
Zechser
Timo
BE
JKK Nippon
+90
3
104
Mammel
Sara
BB
Budofreunde Dynamo Hoppegarten
-52
105
Puttkammer
Sören
BE
SC Bushido
-60
5
106
Naumann
Sebastian
BB
PSG Dynamo Brandenburg
-60
107
Schultz
Charlott
BE
PSV Olympia
-52
7
108
Nowaki
Elli
BB
PSV Bernau
-63
109
Krüger
Tobias
BB
Budo-Dojo Fürstenwalde
+90
2
110
Przybl
Stella
BE
HJT
-52
111
Siederow
Marcus
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-60
3
112
Reinicke
Claudia
BE
PSV Olympia
-48
113
Koppatz
Carolin
BB
Großräschen
-70
3
114
Rose
Jens
BB
Zittau
-81
115
Hopp
Andrea
BB
Samura Oranienburg
-52
5
116
Schiemann
Steve- Dustin
MV
JC 94 Altentreptow
-81
117
von Münchow
Jonas
BE
BC Randori
-60
2
118
Seidel
Janina
BE
SG Einheit Pankow
-63
119
Kwast
Stefanie
MV
PSV Schwerin
-70
2
120
Thurow
Eric
MV
Ueckermünder JC
-60
121
Malzahn
Susan
BE
PSV Olympia
-52
3
122
Weiß
Nathalie
BE
AC Berlin
-44
123
Krämer
Christian
BE
Berliner JF
-90
5
124
Zumstrull
Kilian
BE
SC Siemensstadt
-73
125
Niesel
Domenik
BE
Polizei SV Berlin
-55
7
126
Tarangul
Saskia
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-52
2
127
Shareef
Feissal
BE
JC Kano Berlin
-90
3
128
Burgard
Alexander
BE
Arashi JKC Berlin
-55
5
129
Fontana
Sara
BB
Asahi Spremberg
-63
7
130
Daue
Jasmin
BB
PSV Bernau
-48
7
131
Bauer
Jonas
BB
Pritzwalk
-90
1
132
Traus
Fritz
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-55
3
133
Seifert
Tanja
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-48
5
134
Kakasch
Marius
BE
TSV Rudow
-81
7
135
Dech
Maurice
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-55
2
136
Selchow
Stacy
BE
Polizei SV Berlin
-63
5
137
Herbst
Anja-Maria
BE
BC Samurai Berlin
-48
3
138
Strohschein
Robert
MV
PSV Rostock
-81
5
139
Pasche
Lukas
BB
Samura Oranienburg
-50
7
140
Ridderskamp
Hedda
BE
BC Senshu
-48
2
141
Röther
Parick
BE
EBJC
-81
3
142
Bittmann
Dennis
BE
Polizei SV Berlin
-50
5
143
Weikert
Julia
BE
SF Kladow
-63
3
144
Terborg
Pia
BE
Samurai Staaken
-44
7
145
Schwitzke
Henry
BB
Ludwigsfelde
-81
1
146
Rudat
Nico
BB
PSV Bernau
-50
3
147
Schwarzlose
Cynthia
BE
BC Randori
-44
5
148
Piske
Frank
MV
PSV Rostock
-73
7
149
Büttner
Marvin
BE
Arashi JKC Berlin
-50
2
150
Traus
Anna
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-63
2
151
Nitschke
Sara
BB
UJKC Potsdam
-44
3
152
Dallwein
Robert
BE
BC Randori
-73
5
153
Meinke
Alexander
MV
Ueckermünder JC
-46
7
154
Rohloff
Ariane
BE
PSV Olympia
-44
2
155
Abramow
David
BB
UJKC Potsdam
-73
3
156
Kosjanik
Adam
MV
PSV Rostock
-46
5
157
Fuchs
Lisa-Maria
BE
PSV Olympia
-57
7
158
Todorovic
Pepino
BE
SC Bushido
-73
2
159
Bartelt
Kai
BB
UJKC Potsdam
-46
3
160
Liskow
Jule
MV
VfK "Bau" Rostock
-57
7
161
Sprenger
Hanna
BE
PSV Olympia
-40
5
162
Bangel
Steven
MV
1. Schweriner JC
-66
7
163
Gutbell
Adrian
BE
Polizei SV Berlin
-46
1
164
Gottschling
Ines
MV
JC 94 Altentreptow
-40
3
165
Prehn
Timo
BE
SC Bushido
-66
5
166
Pohle
Tobias
BB
Motor Babelsberg
-43
7
167
Scior
Saskia
BE
PSV Olympia
-57
5
168
Ladwig
Angelique
BE
TuS Hellersdorf
-40
1
169
Schweeder
Peer
MV
Ueckermünder JC
-66
3
170
Nersisjan
Narek
MV
Asia Sport NB
-43
5
171
Hempel
Paul
BE
KK Karow
+90
7
172
Schubert
Max
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-66
2
173
Völker
Robert
BE
JV Berlin-Tegel
-43
3
174
Mahlow
Virginia
BB
UJKC Potsdam
-57
3
175
Züge
Tobias
MV
Pasewalker JV
+90
5
176
Haase
Hendrick
BE
JV Berlin-Tegel
-60
7
177
Schmidt
Max
BB
UJKC Potsdam
-43
1
178
Theresa
Pein
BE
TSV Rudow
-78
1
179
Klimpel
Denis
BB
Schönwalde
-78
3
180
Weiß
Carolin
BE
BC Dento
+78
1
181
Stegemann
Anna
BB
PSV Prenzlau
+78
3
182
Bachmann
Susann
MV
JKC Rostock
-44
183
Berlin
Stefan
BE
-60
184
Cartsburg
Maximilian
BB
KSC Strausberg
-55
185
Dietzmann
Johannes
MV
PSV Ribnitz- Dam.
-43
186
Elm
Paul
BB
UJKC Potsdam
-73
187
Geßner
Joana
BE
DJK Süd
-57
188
Gierhardt
Paul
MV
Asia Sport NB
-81
189
Günther
Carolin
BB
Motor Babelsberg
-63
190
Herold
Arne
MV
BC Vorpommern
-66
191
Jansen
Ole
BE
SC Siemensstadt
-55
192
Kleebach
Dennis
BE
SC Bushido
-60
193
Kochan
Alissa
BB
Samura Oranienburg
-57
194
König
Camillo
MV
Pasewalker JV
-73
195
Kramer
Tony
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-50
196
Lehmann
Ulrike
MV
PSV Schwerin
-57
197
Löbl
Lisa
BB
Budo-Dojo Fürstenwalde
-48
198
Fischer
Imke
BE
BC Samurai Berlin
-70
5