Deutsch
Français
Español
05/03/2024
@ Contact
» Archive
» Current
German Championships – Women and Men – 2008
DEM '08 – F/M
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BA – Baden
BB – Brandenburg
BE – Berlin
BP – Bundespolizei
BW – Baden-Württemberg
BY – Bayern
HB – Bremen
HE – Hessen
HH – Hamburg
MV – Mecklenburg-Vorpommern
NS – Niedersachsen
NW – Nordrhein-Westfalen
PF – Pfalz
RL – Rheinland
RP – Rheinland-Pfalz
SA – Saarland
SH – Schleswig-Holstein
SN – Sachsen
ST – Sachsen-Anhalt
TH – Thüringen
WÜ – Württemberg
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Schulz
Angelika
BA
JSC Karlsdorf Neuthard
-70
2
Schumacher
Martin
BA
Judokan Bretten
-60
3
Thumm
Verena
BA
TV Mosbach
-48
4
Pesch
Severine
BA
TUS Neureut
-48
1
5
Eder
Garlef
BA
PS Karlsruhe
-66
6
Katsumi
Soshin
BA
FT 1844 Freiburg
-73
5
7
Dahn
Phillip
BA
JF Pforzheim
-66
1
8
Huck
Dennis
BA
JC Ettlingen
-81
1
9
Pfeiffer
Dino
BA
BC Karlsruhe
-90
3
10
Schäfer
Paul
BB
JC 90 FFO
-60
87
11
Pinske
Franziska
BB
Bernau
-48
87
12
Natho
Marc
BB
JC 90 FFO
-81
88
13
Semenko
Viktor
BB
Eberswalde
-81
91
14
Stefan
Katja
BB
JC 90 FFO
-57
90
15
Stiller
Max
BB
UJKC
-73
88
16
Meienberg
Matthias
BB
JC 90 FFO
-73
88
17
Lodtka
Oliver
BB
JC 90 FFO
-66
87
18
Lehmann
Dirk
BB
JC 90 FFO
-90
83
19
Köppen
Fred
BB
Brandenburg
+100
20
Kilper
Anica
BB
Oranienburg
-63
88
21
Hollmann
Phillip
BB
UJKC
-90
88
22
Basler
Julia
BB
UJKC
-78
86
3
23
Elm
Lisa
BB
UJKC
-63
90
7
24
Kucharski
Romina
BB
UJKC
-63
89
5
25
Stuwe
Anja
BB
UJKC
-52
7
26
Bähr
Sebastian
BB
JC 90 FFO
+100
81
5
27
Dochow
Nils
BB
JC 90 FFO
-66
88
28
Schima
Steffen
BB
JC 90 FFO
-81
84
5
29
Pille
Thomas
BB
JC 90 FFO
-100
81
2
30
Schendel
Mario
BB
UJKC
-73
84
1
31
Rick
Malte
BB
JC 90 FFO
-81
90
32
Schulz
Stefanie
BB
UJKC
-57
85
33
Obst
Saskia
BB
Oranienburg
-48
87
34
Niesecke
Stefan
BB
JC 90 FFO
-100
84
35
Mundt
Arne
BB
UJKC
-60
86
36
Thiel
Jenny
BB
JC 90 FFO
-52
90
37
Zeiler
Dietmar
BB
Eberswalde
-81
87
38
Hirsemann
Andrea
BB
UJKC
-57
90
39
Schmidtke
Elisa
BB
UJKC
-70
86
3
40
Helm
Norman
BB
UJKC
-73
86
41
Pufahl
Franziska
BB
UJKC
-63
86
5
42
Ahrens
Claudia
BB
UJKC
-63
87
3
43
Harnack
Franziska
BB
JC 90 FFO
-57
88
44
Kätzler
Anne
BB
Oranienburg
-57
87
3
45
Hein
Marlen
BB
Prenzlau
-57
84
1
46
Pohl
Julia
BB
JC 90 FFO
-52
91
7
47
Finzelberg
Fred
BB
JC 90 FFO
+100
83
2
48
Zimmermann
Robert
BB
JC 90 FFO
-90
87
1
49
Rowedder
Sebastian
BE
SC Berlin
-66
86
50
Schmerling
Johannes
BE
KIK
+100
89
51
Vargas Koch
Laura
BE
EBJC
-63
90
52
Konitz
Franziska
BE
SV Georg Knorr
+78
86
1
53
Johannsen
Elena
BE
DJK Süd
-48
88
54
Delorme
Jasmin
BE
Einheit Pankow
-78
90
5
55
Hilger
Katharina
BE
KIK
-70
88
2
56
Hauenstein
Vivian
BE
SC Berlin
-70
89
57
Folkerts
Lea
BE
EBJC
-78
89
58
Eisfeld
Pierre
BE
SV Georg Knorr
-66
90
59
Maresch
Sven
BE
SC Berlin
-81
87
3
60
Pinske
Michael
BE
SC Berlin
-90
85
2
61
Dumke
Robert
BE
SC Berlin
-90
86
5
62
Marx
Sascha
BE
TSV Rudow
-100
87
3
63
Müller
Johanna
BE
PSV Olympia
-57
90
64
Steinmetz
Stephanie
BE
SF Kladow
-63
88
65
Thiele
Stephan
BE
SV Georg Knorr
-73
66
Marzok
Iljana
BE
SC Berlin
-70
86
5
67
Lisson
Jacqueline
BE
PSV Olympia
-52
90
5
68
Kanning
Nico
BE
SC Berlin
+100
85
3
69
Dorny
Julia
BE
PSV Berlin
-70
90
70
Bunk
Max
BE
KIK
-66
89
71
Konitz
Matthias
BE
SV Georg Knorr
-90
84
5
72
Jamet
Marcel
BE
RANDORI
-100
81
1
73
Immerschied
Andersen
BE
SV Georg Knorr
-60
90
7
74
Reiter
Markus
BY
TSV Abensberg
-60
87
75
Probst
Claudia
BY
TV Lenggries
+78
91
76
Nachtmann
Elisabeth
BY
SV Wettstetten
-70
87
77
Seidlmeier
Fabian
BY
TSV Abensberg
-73
86
78
Thiel
Viola
BY
TSV München-Großhadern
-52
87
79
Lackner
Florian
BY
TSV München-Großhadern
-73
85
80
Kroll
Sebastian
BY
PTSV Hof
-60
91
81
Plötz
Claudia
BY
TG Landshut
+78
86
7
82
Keil
Michael
BY
TSV Abensberg
-66
90
83
Garmeier
Astrid
BY
TSV München-Großhadern
-78
82
7
84
Zeitler
Gerhard
BY
TSV Abensberg
-66
87
85
Hausoel
Melanie
BY
ASV Neumarkt
-48
90
86
Sebald
Alexandra
BY
TSV Grafing
-63
90
2
87
Wächter
Viola
BY
FC Schweitenkirchen
-57
87
2
88
Grunert
Stefan
BY
1. JC Passau
-90
88
89
Diermeier
Theresa
BY
TSV München-Großhadern
-52
90
3
90
Gerstl
Amelie
BY
TSV Abensberg
-52
87
91
Völk
Christopher
BY
TSV Abensberg
-73
88
7
92
Bittl
Johannes
BY
DJK Eichstätt
+100
84
93
Baur
Konrad
BY
TSV Schwabmünchen
+100
85
94
Augustin
Conni
BY
FC Hohenthann
+78
87
95
Riedl
David
BY
SG Eltmann
-81
90
96
Pfortner
Sabrina
BY
TV Altdorf
+78
91
97
Neumaier
Jürgen
BY
TG Landshut
+100
76
98
Tausch
Ulrich
BY
TSV Peiting
-100
72
99
Kupschewski
Tanja
BY
TSV München-Großhadern
-57
88
100
Weissensteiner
Marion
BY
Judoteam Oberland
-63
85
101
Keller
Nina
BY
TSV München-Großhadern
-48
87
102
Dressler
Gela
BY
TuS Traunreut
-78
71
7
103
Hummel
Volker
BY
PSV Bamberg
-100
79
104
Baur
Barbara
BY
TSV München-Großhadern
-70
88
3
105
Fink
Monika
BY
TV Altdorf
-52
89
106
Vogl
Nina
BY
TSV München-Großhadern
-48
90
5
107
Mehl
Julian
BY
TSV München-Großhadern
-73
83
7
108
Gerzer
Dominik
BY
TSV Abensberg
-100
87
3
109
Englmaier
Tobias
BY
TSV München-Großhadern
-60
88
3
110
Wellmann
Markus
HB
OT Bremen
+100
75
111
Conrad
Frank
HE
JC Rüsselsheim
-60
87
1
112
Müller
Nadine
HE
Kim Chi Wiesbaden
+78
85
113
Müller
Manuel
HE
JC Wiesbaden
-73
82
114
Sonne
Lukas
HE
Samurai Offenbach
-66
90
115
Mittwede
Anita
HE
JC Rüsselsheim
-48
116
Kozelka
Danja
HE
JC Wiesbaden
-57
88
117
Kern
Moritz
HE
JC Rüsselsheim
-73
118
Hofmann
Christiane
HE
Kim Chi Wiesbaden
-63
84
119
Fourlatara
Spiridoula
HE
Kim Chi Wiesbaden
-52
85
5
120
Hofmann
Dominic
HE
JC Rüsselsheim
-81
86
7
121
Amodio
Sara
HE
Samurai Offenbach
-57
87
122
Storch
Lukas
HE
JC Fulda
-100
88
7
123
Namyslo
Adalbert
HE
PSV Kassel
+100
88
124
Müller
Falk
HE
JC Wiesbaden
-60
85
125
Müller
Kai
HE
JC Rüsselsheim
-73
86
126
Strecker
Tanja
HE
JC Wiesbaden
-52
88
127
Lauer
Henrik
HE
JC Rüsselsheim
-73
86
128
Kriegel
Thomas
HE
BG Marburg
-90
129
Wylenzek
Kai
HE
JC Rüsselsheim
-81
86
130
Henkel
Ann-Christine
HE
Samurai Offenbach
-78
131
Germroth
Florian
HE
JC Wiesbaden
-81
85
132
Rau
Riccarda
HE
JC Rüsselsheim
-52
82
1
133
Eurich
Julian
HE
JC Leisenwald
-60
85
134
Giglio
Marco
HE
VfL Bad Nauheim
-100
87
7
135
Agel
Ines
HE
Samurai Offenbach
-78
90
136
Miles-Smith
Brian
HE
Samurai Offenbach
-60
87
2
137
Terzi
Mohand
HH
TH Eilbek
-90
73
138
Lenk
Daniel
HH
Judo Gemeinschaft Sachsenwald JGS
-73
84
139
Uder
Ronja
HH
HT 16
-70
91
140
Von Berg
Anna
HH
TH Eilbek
-78
89
141
Lierka
Melanie
HH
TH Eilbeck
-52
2
142
Hapke
Sarah
HH
Bramfelder SV
-48
7
143
Falk
Dominik
HH
TuRa Harksheide
-66
80
144
Fager
Bianca
HH
Harburger Turnerbund HTB
-78
85
145
Brandt
Doreen
HH
SC Concordia
-52
91
146
Costa
Sascha
HH
Eimsbütt. TV
-66
3
147
Völckers
Sarah
HH
HT 16
-63
88
148
Eller
Lena Katrin
HH
Judogemeinschaft Sachsenwald JGS
-63
85
7
149
Falk
Daniel
HH
Judo Gemeinschaft Sachsenwald JGS
-81
82
150
Banaiy
Babak
HH
TH Eilbek
-60
86
151
Leitert
Lasse
MV
VfK "Bau" Rostock
-60
5
152
Werner
Susette-Silvi
MV
VfK "Bau" Rostock
-48
153
Brussig
Ramona
MV
PSV Schwerin
-52
154
Neumann
Johannes
NS
JC Uelzen
-73
90
155
Sylle
Christine
NS
SV Alfeld
-70
85
156
Walter
Axel
NS
Crocodiles Osnabrück
-60
83
157
Helms
Jörn
NS
Braunschweiger JC
-81
158
Heimlich
Florian
NS
Crocodiles Osnabrück
-73
87
159
Hapke
Jan
NS
Osnabrück
-66
160
Häfker
Sebastian
NS
Crocodiles Osnabrück
-100
78
161
Garmatter
Miriam
NS
TuS Hermannsburg
-57
85
3
162
Garmatter
Viola
NS
TuS Hermannsburg
-52
163
Feye
Eva-Maria
NS
Osnabrücker TB
+78
84
164
Schmunk
Matthias
NS
TuS Hermannsburg
+100
81
7
165
Burkhardt
Dennis
NS
Phönix Soltau
-100
73
166
Brunner
Adelheid
NS
MTV Geismar
-48
57
167
Ahlmeyer
Teja
NS
Crocodiles Osnabrück
-81
82
168
Prill
Elisabeth
NS
Judo Crocodiles Osnabrück
-63
88
169
Schumann
Imke
NS
Judoteam Hannover
-70
85
170
Lam
Tu Linh
NS
TV Jahn Wolfsburg
-48
171
von Freeden
Niklas
NS
Crocodiles Osnabrück
-66
88
172
Koschelev
Dimitri
NS
Crocodiles Osnabrück
-60
91
173
Beinroth
Katrin
NS
Judoteam Hannover
+78
81
2
174
Hehemann
Nicole
NS
Osnabrücker TB
+78
77
175
Focke
Jessica
NS
Judo Crocodiles Osnabrück
-63
176
Prill
Wasilisa
NS
Judo Crocodiles Osnabrück
-48
86
2
177
Disli
Safet
NS
JC Aurich
+100
77
178
Walter
Rene
NS
SFV Europa
-73
5
179
Grothaus
Yassin
NS
Crocodiles Osnabrück
-81
86
3
180
Ammer
Elisabeth
NS
JC Göttingen im ASC
-57
90
181
Janßen
Julia
NW
DJK Roland Stolberg
-70
87
182
Rogge
Marius
NW
1. JC Mönchengladbach
-66
183
Gißelmann
Ilka
NW
TSV Viktoria Mülheim
-78
184
Arends
Irina
NW
Stella Bevergern
-52
89
185
Radermacher
Thomas
NW
DJK Roland Stolberg
-60
87
186
Wehmann
Florian
NW
SuS Oberaden
-100
87
187
Knobloch
Valentin
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
-90
188
Wiskamp
Phillip
NW
PSV Essen
-100
189
Zabel
Oliver
NW
1. JC Mönchengladbach
-90
190
Koch
Nina
NW
Judoka Rauxel
-70
76
7
191
Beckmann
Luisa
NW
Beueler JC
-70
89
5
192
Felske
Sina
NW
JC 66 Bottrop
-57
90
5
193
Haarmann
Lars
NW
JC 66 Bottrop
-90
90
194
Gosens
Dominik
NW
JC 66 Bottrop
-66
90
195
Föbus
Andre
NW
1. JJJC Dortmund
-73
196
Rotthoff
Julia
NW
JF Siegen-Lindenberg
-48
90
7
197
Tölzer
Andreas
NW
1. JC Mönchengladbach
+100
1
198
Gutsche
Yannik
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
-73
3
199
Albuschies
Tobias
NW
TuS Germania
+100
200
Wirth
Sonja
NW
JC Swisttal
-48
91
201
Tarko
Jasmina
NW
PSV Bochum
-63
202
Siegmann
Maureen
NW
JC 66 Bottrop
-52
91
203
Schorlemmer
Hannah
NW
SU Witten-Annen
-63
204
Reißberg
Katrin
NW
JG Münster
-70
90
205
Pieczykolan
Aleksandra
NW
1. Godesberger JC
-78
80
206
Kessler
Christina
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
-63
89
207
Karrasch
Hannah
NW
TG Heeren-Werve
-52
208
Karlson
Edda
NW
1. JC Mönchengladbach
-57
85
209
Gutmann
Katharina
NW
JC 66 Bottrop
-63
90
210
Gantenföhr
Eliza
NW
Kentai Bochum
-78
82
211
Schweitzer
Patrick
NW
PSVg Jahn Solingen
-81
212
Seipenbusch
Lasse
NW
TV Durchholz
-66
213
Stalljohann
Pascale
NW
JG Ibbenbüren
-100
78
214
Ulmeanu
Dan
NW
Beueler JC
-60
78
215
Krause
Stefan
NW
JC Langenfeld
-100
216
Kopke
Nils
NW
SU Witten-Annen
+100
87
217
Kokot
Markus
NW
BFC Solingen
-73
218
Pfeifer
Anke
NW
JV Siegerland
+78
7
219
Fligg
Tamara
NW
JV Siegerland
+78
91
5
220
Jeske
Rene
NW
JJJC Yamanashi Porz
-81
85
221
Heselhaus
Uli
NW
JC Kolping Bocholt
-60
85
222
Haupt
Marcel
NW
JC Remscheid
-60
223
Hansen
Christopher
NW
JC Langenfeld
-66
224
Hafner
Nicole
NW
1. JC Mönchengladbach
-57
87
7
225
Haas
Patrick
NW
TSV Hertha Walheim
-90
226
Greco
Marcello
NW
TuS Germania
+100
227
Pahnke
Tobias
NW
SuS Oberaden
+100
87
7
228
Eisenblätter
Tim
NW
SU Witten-Annen
-81
229
Oldenburg
Stefan
NW
SU Witten-Annen
-81
5
230
Amoussou
Wolfgang
NW
JC 66 Bottrop
-73
2
231
Willems
Steffi
NW
JV Samurai Kerpen
+78
77
232
Stammwitz
Susann
NW
Judo-Team Holten
-48
78
233
Schrank
Jacqueline
NW
1. JC Mönchengladbach
-78
234
Ruhwinkel
Rike
NW
JC 66 Bottrop
-57
91
235
Ransiek
Barbara
NW
PSV Bochum
+78
75
236
Müller
Lisa-Marie
NW
Velberter JC
-48
89
237
Kemmler
Kirsten
NW
SV Appelhülsen
-52
84
238
Pätzel
Dominique
PF
JSV Speyer
-100
90
239
Külbs
Jasmin
PF
JSV Speyer
+78
91
3
240
Dieterich
Eve
PF
ESV Ludwigshafen
-57
82
241
Böhres
Denise
PF
TSV Hütschenhausen
+78
84
242
Bandel
Barbara
PF
JSV Speyer
-70
88
243
Rotermund
Sonja
PF
ESV Ludwigshafen
-63
80
244
Mertesheimer
Dominik
PF
Sportschule Meyer
-100
89
245
Polderl
Francine
PF
ESV Ludwigshafen
-78
81
5
246
Böttcher
Myriam
PF
Judokan Landau
-48
89
247
Trupka
Boris
PF
JSV Speyer
-66
83
3
248
Schwickert
Jessica
RL
JC Bad Ems
-63
88
249
Rehn
Jan
RL
TV 1860 Nassau
+100
79
250
Eckert
Nadine
RL
Mombacher TV
-70
86
251
Daniel
Mike
RL
SV Urmitz
+100
78
252
Brückner
Jens
RL
Rot-Weiß Koblenz
-90
82
253
Schirra
Tobias
SA
JC Ford Saarlouis
-66
90
254
Müller
Till
SA
TuS 1860 Neunkirchen
-90
88
255
Wachter
Niclas
SA
JC Ford Saarlouis
-66
89
7
256
Scherer
Saskia
SA
SSV Homburg Erbach
-48
84
257
Lindner
Jessica
SA
ATV Dudweiler
-48
91
258
Tkany
Luisa
SA
TV Merzig
-78
91
259
Gilz
Kim
SA
JJJC Altenkessel
-57
89
260
Konat
Bartolomäus
SA
SSV Homburg Erbach
-73
86
3
261
Bacus
Melanie
SA
TV Merzig
-52
91
262
Al-Baghdadi
Benjamin
SA
TuS 1860 Neunkirchen
-81
82
263
Okur
Jan
SH
TSV Travemünde
-100
81
264
Melz
Yvonne
SH
TS Einfeld
-48
81
265
Martens
Solveig
SH
ETSV Weiche
+78
79
5
266
Wittorf
Theres
SH
AKV Bojutsu Todenbüttel
+78
89
267
Hild
Tina
SH
TSV Kronshagen
-52
88
268
Grapentin
Kay
SH
TSV Schwarzenbek
-90
79
269
Ebersohl
Veronika
SH
BSSV Büchen
-78
80
270
Wandtke
Igor
SH
Budokan Lübeck
-66
90
5
271
Ressel
Vanessa
SH
TSV Kronshagen
-57
90
272
Rudolph
Linda
SH
Budokan Lübeck
-70
85
273
Schlichting
Jan
SH
Budokan Lübeck
-90
84
274
Freese
Thomas
SH
TSV Schwarzenbek
+100
73
5
275
Reuter
Josephine
SN
JC Leipzig
-78
87
276
Sprandel
Peter
SN
JV Ippon Rodewisch
-100
76
277
Lang
Franziska
SN
Chemnitzer PSV
-57
82
278
Wagner
Anja
SN
JC Leipzig
-70
84
279
Warstat
Robert
SN
JC RBS Leipzig
-81
86
280
Herzig
Johannes
SN
JC Leipzig
-73
86
281
Gerber
Melanie
SN
JC Leipzig
-63
88
3
282
Goller
Sabine
SN
JV Ippon Rodewisch
-48
83
3
283
Hubert
Fabian
SN
JC Leipzig
+100
86
3
284
Conrad
Robert
SN
JC Leipzig
-81
87
2
285
Dedek
Frank
SN
JC Leipzig
-90
86
3
286
Badeda
Henry
SN
VFL Riesa
+100
89
287
Viehweg
Manuel
SN
JC Leipzig
-100
84
5
288
Schulze
Stefan
SN
JC Leipzig
-60
86
7
289
Yacoub
Simon
SN
JC Leipzig
-60
89
3
290
Roßdeutscher
Katja
SN
JC Leipzig
-63
89
291
Puschmann
Anja
SN
TSV Einheit Süd Chemnitz
-70
85
292
Schneehardt
Maria
SN
JC Leipzig
-57
86
293
Schulze
Roman
SN
JC Leipzig
-73
81
294
Seidel
Katrin
SN
Chemnitzer PSC
-48
84
295
Meinel
Julius
SN
JV Ippon Rodewisch
-66
90
296
Wallich
Danny
SN
JC Leipzig
-66
85
297
Wedhorn
Tobias
SN
JC Leipzig
-73
89
298
Klein
Igor
SN
Dresdner SV Grün-Weiß
-100
81
299
Kießling
Andre
SN
Döbelner SC
-81
83
300
Daher
Simone
SN
JC Leipzig
+78
88
3
301
Wittig
Hardy
SN
ESV Lok Chemnitz
+100
68
302
Jost
Stefanie
SN
PSV Glauchau
+78
89
303
Vostry
Josefine
SN
JC Leipzig
-78
86
3
304
Hohlefeld
Tina
SN
PSV Kamenz
-52
88
305
Thiele
Kerstin
SN
JC Leipzig
-70
86
1
306
Graf
Marcel
SN
JC Leipzig
-60
90
307
Schwäbe
Svea
SN
JC Leipzig
-52
91
3
308
Fritzsche
Maren
SN
BSC Freiberg
-57
84
309
Hofmann
Gabi
SN
JC Leipzig
-78
83
2
310
Fell
Fabian
SN
JC Leipzig
-81
87
311
Gess
Robert
SN
JC Leipzig
-81
85
7
312
Kirsten
Rene
SN
JC Leipzig
-90
85
7
313
Leonhardt
Stefan
SN
JC Leipzig
-66
85
5
314
Malzahn
Luise
ST
SV Halle
-78
90
1
315
Emmrich
Julia
ST
SG Chemie Wolfen
-78
91
316
Bulk
Helge
ST
PSV Gardelegen
+100
90
317
Hinze
Toni
ST
FSV 1895 Magdeburg
-90
86
7
318
Sievers
Bernd
ST
FSV 1895 Magdeburg
-73
78
319
Wanke
Jeannette
ST
SV Halle
-52
81
320
Malzahn
Claudia
ST
SV Halle
-63
83
1
321
Guder
Stefanie
ST
SV Halle
-63
85
322
Riede
Johanna
TH
PSV Erfurt
-78
82
323
Schröder
Mandy
TH
SC Medizin Erfurt
-70
77
324
Nußmann
Martin
TH
JSV Nordhausen
-90
91
325
Krebs
Michael
TH
PSV Weimar
-100
70
326
König
Lindo
TH
PSV Meiningen
-66
327
Weist
Stefanie
TH
PSV Weimar
-70
84
328
Wendler
Simone
TH
TSV Gera-Zwötzen
-63
87
329
Nisser
Sandy
TH
PSV Weimar
-57
88
7
330
Günsch
Susanne
TH
SV Schmalkalden 04
-52
88
331
Leib
Marcus
TH
Kodokan Erfurt
-60
88
332
Gürth
Janina
TH
SV Schmalkalden 04
-48
89
333
Ehrmann
Isabell
TH
PSV Meiningen
-48
90
3
334
Apel
Claudia
TH
SC Medizin Erfurt
+78
90
335
Rutz
Clemens
WÜ
SS Kustusch
-90
81
336
Schumayer
Bianca
WÜ
KSV Esslingen
-48
337
Wolf
Stefan
WÜ
VFL Sindelfingen
-81
85
338
Jahn
Daniela
WÜ
JZ Heubach
-57
81
339
Menz
Katharina
WÜ
TSG Backnang
-48
90
5
340
Antic
Anne
WÜ
House of Judo Leonberg
-78
92
341
Sanders
Hanna
WÜ
KSV Esslingen
-63
88
342
Panitz
Stephanie
WÜ
KSV Esslingen
-52
87
343
Spiegel
Mark
WÜ
TSG Backnang
-90
89
344
Maier
Julian
WÜ
KSV Esslingen
-73
89
345
Wolf
Thomas
WÜ
VFL Sindelfingen
-81
81
346
Wolf
Melanie
WÜ
VfL Sindelfingen
-70
92
7
347
Drotler
Esther
WÜ
VfL Sindelfingen
-57
87
5
348
Emhard
Simon
WÜ
TV Rohr
-90
88
349
Bock
Mona
WÜ
VfL Sindelfingen
-63
92
350
Beck
Thomas
WÜ
TSG Backnang
-81
88
351
Bauer
Nora
WÜ
House of Judo Leonberg
-57
79
352
Antic
Nadine
WÜ
House of Judo Leonberg
-78
87
353
Abel
Peter
WÜ
KSV Esslingen
-100
88
5
354
Sieger
Patrick
WÜ
VFL Sindelfingen
-66
85
7
355
Kulisch
Adrian
WÜ
KSV Esslingen
-66
2
356
Fischer
Sven-Alan
WÜ
VFL Sindelfingen
-60
88
5