Deutsch
Français
Español
05/03/2024
@ Contact
» Archive
» Current
German Championships – Women and Men – 2010
DEMLV '10 – F/M
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BA – Baden
BB – Brandenburg
BE – Berlin
BP – Bundespolizei
BW – Baden-Württemberg
BY – Bayern
HB – Bremen
HE – Hessen
HH – Hamburg
MV – Mecklenburg-Vorpommern
NS – Niedersachsen
NW – Nordrhein-Westfalen
PF – Pfalz
RL – Rheinland
RP – Rheinland-Pfalz
SA – Saarland
SH – Schleswig-Holstein
SN – Sachsen
ST – Sachsen-Anhalt
TH – Thüringen
WÜ – Württemberg
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Ebert
Niklas
BA
BC Karlsruhe
-81
2
Eisenmann
Markus
BA
JF Pforzheim
+100
3
Ringwald
Claudia
BA
JSV Kippenheimweiler
-48
3
4
Mara-Hernandez
Irina
BA
BC Hemsbach
-48
93
5
Röttinger
Martin
BA
TV Denzingen
-90
6
Unser
Karim
BA
BC Karlsruhe
-66
7
Gallmaier
Melanie
BA
BC Karlsruhe
-48
8
Eder
Garlef
BA
PS Karlsruhe
-73
5
9
Wissler
Sanja
BA
JC Stegen
-63
91
10
Coban
Sappho
BA
BC Karlsruhe
-52
2
11
Thumm
Verena
BA
TV Moosbach
-52
90
3
12
Schwabe
Nadine
BA
PS Karlsruhe
-52
13
Drechsler
Julia
BB
JC 90 Frankfurt/O.
-78
92
14
Traus
Anna
BB
JC 90 Frankfurt/O.
-63
92
15
Frischmann
Jörg
BB
JV KWH
-90
81
16
Dech
Maurice
BB
JC 90 Frankfurt/O.
-66
92
7
17
Glenz
Simone
BB
Oranienburg
-70
78
18
Ignatow
Jasper
BB
HSV Cottbus
-100
87
19
Neumann
Florian
BB
JC 90 Frankfurt/O.
+100
89
3
20
Keller
Daniel
BB
SV Motor Babelsberg
-90
86
21
Pinske
Franziska
BB
PSV Bernau
-48
87
1
22
Leupacher
Anna
BB
JC 90 Frankfurt/O.
-70
90
23
Luchmann
Christin
BB
1.JV Spremberg
+78
24
Ahrens
Jörn
BB
UJKC Potsdam
-66
90
25
Böttcher
Mandy
BB
Uebigau
-57
88
26
Schima
Steffen
BB
JC 90 Frankfurt/O.
-81
84
27
Büch
Manuel
BB
Oranienburg
-81
92
28
Sckeyde
Katharina
BB
KSC Strausberg
-57
93
29
Semenko
Viktor
BB
JC Eberswalde
-81
91
30
Simon
Jennifer
BB
SV Motor Babelsberg
-78
88
31
Stefan
Katja
BB
JC 90 Frankfurt/O.
-63
90
32
Helm
Norman
BB
UJKC Potsdam
-73
86
2
33
Schendel
Mario
BB
UJKC Potsdam
-81
83
2
34
Kätzler
Anne
BB
Oranienburg
-63
87
35
Hesse
Sebastian
BB
KSC Strausberg
+100
82
7
36
Lehmann
Dirk
BB
JC 90 Frankfurt/O.
-100
83
37
Meienberg
Matthias
BB
JC 90 Frankfurt/O.
-73
88
38
Naujoks
Christian
BB
JC Eberswalde
-66
90
39
Onufriev
Jörg
BB
JC Eberswalde
-60
92
40
Buchbinder
Jewgeny
BB
UJKC Potsdam
-60
86
41
Wegener
Patrik
BE
SF Kladow
-90
1989
42
Weiss
Nathalie
BE
AC Berlin
-57
1993
43
Grabowski
Vanessa
BE
BC Randori
-52
1989
44
Bulekulov
Faruch
BE
SC Berlin
-81
1989
1
45
Heu
Sascha
BE
BC Randori
-100
1980
46
Marx
Sven
BE
TSV Rudow
-81
1989
47
Mohr
Till-Yong
BE
BC Samurai
-66
1987
48
Müller
Sandra
BE
EBJC
-78
1985
49
Weiß
Carolin
BE
BC Dento
+78
1993
1
50
Olthoff
Jasper
BE
JV Berlin-Tegel
-66
1991
51
Droas
John
BE
SC Lotos
-90
1986
52
Stroth
Anika
BE
Hohenschönhauser JT
-70
1993
53
Schuchardt
Kevin
BE
PSV Olympia
-60
1992
3
54
Thielmann
Felix
BE
BC Samurai
-100
1990
55
Turner
Max
BE
Hohenschönhauser JT
-81
1991
56
Gutbell
Alexander
BE
Polizei SV
-73
1991
57
Reibedanz
Robin
BE
Polizei SV
-81
1992
5
58
Herbst
Anja- Maria
BE
BC Samurai
-57
1992
59
Schulz
Jeffrey
BE
Polizei SV
+100
1988
3
60
Sättler
Jenny
BE
PSV Olympia
-57
1992
5
61
Liepe
Florian
BE
KSC Obi
-66
1987
62
Specht
Anett
BE
Polizei SV
-57
1990
7
63
Pladeck
Roxanne
BE
TSV Spandau 1860
-52
1993
64
Renk
Alina
BE
BC Randori
-63
1989
65
Scheutzow
Christopher
BE
BC Samurai
-60
1989
66
Bubel
Kyra
BE
SC Bushido
-63
1987
67
Schreiber
Simon
BE
SC Berlin
-73
1986
68
Sußner
Leila
BY
TV Altdorf
-63
69
Fink
Monika
BY
TV Altdorf
-57
70
Flügel
Carolin
BY
PTSV Hof
-70
71
Birner
Florian
BY
TSV Mainburg
-66
5
72
Larasser
Valentin
BY
TSV Grafing
-73
5
73
Wirth
Laura
BY
TuS Töging
-57
74
Forstmair
Maximilian
BY
TSV Grafing
-81
7
75
Gerzer
Dominik
BY
TSV Abensberg
-100
1
76
Gewehr
Heike
BY
TSV Neutraubling
-48
5
77
Kroll
Sebastian
BY
PTSV Hof
-60
78
Diermeier
Theresa
BY
TSV München-Großhadern
-52
7
79
Weissensteiner
Marion
BY
JudoTeam Oberland
-63
5
80
Baur
Herbert
BY
TSV Schwabmünchen
-90
81
Schreiner
Sandro
BY
TSV Grafenau
-73
82
Zeitler
Gerhard
BY
TSV Abensberg
-66
3
83
Walesch
Katharina
BY
PTSV Hof
-52
84
Friedrich
Stefan
BY
TSV München-Großhadern
-73
3
85
Graf
Maria
BY
TSV München-Großhadern
-57
86
Nußbächer
Daniel
BY
TSV Königsbrunn
-100
2
87
Jakab
Ella
BY
DJK Ingolstadt
-70
88
Jung
Tobias
BY
TSV München-Großhadern
-60
89
Böhm
Laura
BY
Post SV Bamberg
-48
7
90
Baumann
Martina
BY
SG Gröbenzell
-70
5
91
Notter
Zita
BY
TSV München-Großhadern
+78
3
92
Pfortner
Sabrina
BY
TV Altdorf
+78
7
93
Riedl
David
BY
SG Eltmann
-81
94
Brandstetter
Alexandra
BY
MTV München
-57
95
Du
Bao Ha
HB
Polizei SV Bremen
-60
1990
96
Klöß
Volker
HB
JC Asahi Bremen
-100
1987
97
Lekaj
Egzon
HB
JC Weyhe
-81
1988
98
Ahluwalia
Andy
HB
Polizei SV Bremen
-73
1990
99
Reinke
Lena
HB
TSV Bassum
-70
1993
100
Lorenz
Julien
HB
Bremen 1860
-66
1990
101
Ahluwalia
Denis
HB
Polizei SV Bremen
-81
1987
102
Schaland
Stina
HB
JC Weyhe
-57
1993
103
Daab
Philipp
HE
TV Nidda
-66
89
104
Smith
Brian Miles
HE
Samurai offenbach
-60
87
1
105
Ernst
Felix
HE
HTG Bad Homburg
-81
89
106
Conrad
Frank
HE
JC Rüsselsheim
-66
87
1
107
Namyslo
Adalbert
HE
PSV GW Kassel
+100
89
5
108
Rau
Ricarda
HE
JC Rüsselsheim
-52
84
1
109
Fouriartara
Spiridoula
HE
Kim Chi Wiesbaden
-52
93
3
110
Lauer
Henrik
HE
JC Rüsselsheim
-73
86
111
Hofmann
Christiane
HE
Kim Chi Wiesbaden
-63
84
3
112
Frey
Kathrin
HE
KIM Chi Wiesbaden
-70
91
7
113
Werner
Jenifer
HE
Kim Chi Wiesbaden
-78
93
5
114
Dammshäuser
Isis
HE
Kim Chi Wiesbaden
-78
85
115
Grimmer
Jennifer
HE
TG Hanau
-48
89
116
Schusdziarra
Jessica
HE
SV BW Wellerode
-63
91
117
Wieddekind
Laura
HE
PSV GW Kasel
-57
93
118
Braun
Paul
HE
TV Nidda
-73
90
119
Schönfeld
Alexander
HE
JC Sinn
-90
90
120
Swarowsky
Milian
HE
JC Wiesbaden
-81
92
121
Eurich
Julian
HE
JC Wächtersbach
-60
88
122
Farr
Felix
HE
HTG Bad Homburg
-60
93
123
Frank
Niklas
HE
TV Nidda
-100
90
124
Hoffmann
Dominic
HE
JC Rüsselsheim
-90
86
3
125
Heusterberg
Christian
HE
BG Marburg
-66
82
126
Illmann
Kai
HE
TSV Ginsheim
+100
78
127
Schaupp
Maximilian
HE
JC Wiesbaden
-100
90
5
128
Sturm
Lisanne
HE
JC Wiesbaden
-48
92
5
129
Kubin
Natalia
HE
FTV Frankfurt
-70
93
7
130
Müller
Nadine
HE
Kim Chi Wiesbaden
+78
85
5
131
Degner
Katharina
HE
Kim Chi Wiesbaden
-63
93
132
Roos
Kristina
HE
JC 73 Erbach / Taunus
-52
93
133
Strecker
Tanja
HE
JC Wiesbaden
-57
88
134
Wendt
Robin
HH
Niendorfer TSV
-100
1990
3
135
Jonsdotter
Jiyan
HH
TH Eilbeck
-60
1991
136
Kaeding
Nico
HH
JG Sachsenwald
-81
1988
137
Trajdos
Martyna
HH
Harburger TB
-63
1989
1
138
Elsner
Wiebke
HH
Eimsbütteler TV
-48
1981
139
Englisch
Jennifer
HH
Niendorfer TSV
-63
1990
140
Teschke
Claudia
HH
HT 16
-70
1983
141
Wittermann
Willi
HH
TH Eilbeck
-66
1992
2
142
Terzi
Mohand
HH
TH Eilbeck
-90
1973
2
143
Freese
Thomas
HH
TH Eilbeck
+100
1973
2
144
Lenk
Daniel
HH
JG Sachsenwald
-73
1984
145
Behrens
Lena
HH
JG Sachsenwald
-63
1985
2
146
von Berg
Anna-Christina
HH
TH Eilbeck
-78
1989
3
147
Nesteriuk
Jindra
HH
TuRa Harksheide
-70
1991
148
Abu Saris
Amneh
HH
HT 16
+78
1982
149
Böhn
Ben
HH
JG Sachsenwald
-90
1989
150
Schweeder
Peer
MV
Ueckermünder JC
-73
1992
151
Karsch
Johannes
MV
1. Schweriner JC
-81
88
152
Schneider
Peter
MV
1. Schweriner JC
-90
88
153
Disli
Safet
NS
JC Aurich
+100
154
Steffens
Henrike
NS
VfL Stade
-70
155
Waldert
Franziska
NS
MTV Elze
-48
156
Walter
René
NS
SFV Europa
-81
157
Gehrmann
Svenja
NS
VfL Stade
-57
158
Zwetzschke
Sebastian
NS
SV Victoria Lauenau
-60
159
Hillmann
Benjamin
NS
MTV Vorsfelde
-81
160
Liermann
Svenja
NS
BW Buchholz
-57
161
Stucke
Jana
NS
Garbsener SC
-78
3
162
Habenicht
Svenja
NS
MTV Elze
-78
7
163
Neumann
Ephraim
NS
JG Uelzen
-66
164
Feye
Eva-Maria
NS
Osnabrücker TB
+78
3
165
Ngoy
Kalala
NS
BW Hollage
-66
166
Pfeifle
Nadja
NS
Garbsener SC
-63
167
Brandt
Dennis
NS
MTV Mellendorf
-73
168
Schick
Valentina
NS
TV Uelzen
-48
169
Casim
Wadim
NS
TV Uelzen
+100
170
Claren
Hanns David
NS
VfL Suderburg
-90
171
Fischer
Nicole
NS
Osnabrücker TB
-48
172
Hapke
Jan
NS
Crocodiles Osnabrück
-66
173
Landmann
Petra
NS
Osnabrücker TB
-52
174
Lück
Céline
NS
SV Hambühren
-70
175
Neumann
Johannes
NS
JG Uelzen
-73
176
Rittig
Claudia
NS
JC Godshorn
-52
177
Strote
Max
NW
JG Ladbergen
-90
178
Haupt
Marcel
NW
JC Remscheid
-60
3
179
Hendricks
Ron
NW
JC Samurai Goch-Kevelaer
-60
7
180
Ulrich
Mira
NW
1. JC Mönchengladbach
-48
181
Hellinger
Christian
NW
JC Bushido Köln-Süd
-73
3
182
Westerkamp
Arthur
NW
1. BC Eschweiler
-90
183
Münnich
Benjamin
NW
JC Bushido Köln-Süd
-81
3
184
Oldenburg
Stefan
NW
SU Witten-Annen
-81
5
185
Haarmann
Lars
NW
JC 66 Bottrop
-100
186
Entgens
Lars
NW
TSV Hertha Walheim
-100
7
187
Krüger
Steffen
NW
TSV Hertha Walheim
+100
1
188
Kucznierz
Volker
NW
JC Bushido Köln-Süd
-73
189
Kühn
Hans-Martin
NW
1. Godesberger JC
-73
190
Lagemann
Friederike
NW
JG Ibbenbüren
+78
191
Struve
Sabine
NW
DJK VfL Willich
-57
3
192
Loskamp
Katrin
NW
JC 71 Düsseldorf
-57
5
193
Schorlemmer
Hannah
NW
SU Witten-Annen
-57
7
194
Gutmann
Katharina
NW
JC 66 Bottrop
-63
7
195
Kucznierz
Frauke
NW
JC Bushido Köln-Süd
-70
3
196
Wehmeyer
Melina
NW
1. JC Mönchengladbach
-70
5
197
Berghaus
Andrea
NW
PSV Recklinghausen
+78
5
198
Petrehele
Florin
NW
1. Godesberger JC
-81
199
Schmitz
Jennifer
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
-70
200
Commatteo
Alisa
NW
KSV Moers
-78
201
Dieck
Florian
NW
JG Ladbergen
-66
202
Eisenberg
Thomas
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
-100
203
Wasin
Jessica
NW
1. Essener JC
-48
204
Golsch
Sebastian
NW
TV Germania Manheim
+100
205
Wickern
Marc
NW
TSV Viktoria Mülheim
-60
206
Graczyk
Nicki
NW
Kodokan Olsberg
-60
207
Kirbschuss
Kai
NW
SU Witten-Annen
-73
7
208
Wohlgemuth
Andrea
NW
JKG Unna
-78
209
Schweitzer
Patrick
NW
PSVg Jahn Solingen
-81
3
210
Hangebrauck
Björn
NW
DJK Adler 07 Bottrop
-90
211
Westerkamp
Robert
NW
1. BC Eschweiler
-81
7
212
Zabel
Oliver
NW
1. JC Mönchengladbach
-90
5
213
Karrasch
Hannah
NW
JC 66 Bottrop
-52
214
Kersten
Claudia
NW
1. JC Mönchengladbach
-63
215
Köllner
Christopher
NW
SU Witten-Annen
-66
216
Rotthoff
Julia
NW
JF Siegen-Lindenberg
-48
3
217
Schuldt
Katharina
NW
JC Sakura Herzogenrath
-52
7
218
van Winssen
Fatma
NW
SU Witten-Annen
-57
2
219
Zander
Sheena
NW
1. JC Mönchengladbach
-63
3
220
Malcherek
Julia
NW
PSV Duisburg
-63
221
Manfrahs
Stephanie
NW
1. JC Mönchengladbach
-63
5
222
Marazopoulou
Sofia
NW
TSV Dornap
-52
223
Jeske
Aylin
NW
JJJC Yamanashi Porz
-70
3
224
Pahnke
Tobias
NW
SuS Oberaden
+100
225
Paulsen
Anika
NW
1. JC Mönchengladbach
-78
226
Pfeifer
Anke
NW
JV Siegerland
+78
227
Behrla
Lutz
NW
Koriouchi Emsdetten
-100
228
Röhrhoff
Maik
NW
JSC Erkelenz
-66
229
Brock
Helge
NW
PSV Essen
-90
230
Schildgen
Yvonne
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
+78
231
Buschermöhle
Jana
NW
JG Ibbenbüren
-78
232
Trupka
Boris
PF
ESV Ludwigshafen
-66
1983
3
233
Vatter
Mathias
PF
Sport Plus Landstuhl
-100
1983
234
Grewenig
Oliver
PF
JSV Speyer
-60
1982
235
Zöller
Christian
PF
ESV Ludwigshafen
-60
1993
236
Jacobi
Patrick
PF
Sport Plus Landstuhl
-66
1987
237
Köstel
Eric
PF
TV Pirmasens
-73
1980
238
Müller
Marco
PF
JC Zweibrücken
-66
1990
239
Noppenberger
Pascal
PF
Dürkheimer JVGG
-90
1992
240
Pabst
Claudia
PF
JSV Speyer
-70
1981
241
Böttcher
Myriam
PF
Judokan Landau
-52
1987
242
Kost
Miriam
PF
JSV Speyer
-63
1993
243
Bandel
Barbara
PF
JSV Speyer
-70
1988
2
244
Müller
Vanessa
PF
JSV Speyer
-57
1991
245
Polderl
Francine
PF
ESV Ludwigshafen
-78
1981
7
246
Noichl
Nico
PF
TV Rodenbach
-81
1990
247
Schmidt
Eva
PF
JC Zweibrücken
-63
1991
248
Coböke
Claudia
PF
TSG Deidesheim
-57
1993
249
Schwickert
Jessica
RL
JC Bad Ems
-70
1988
250
Seul
Peter
RL
JJC Mendig
-81
85
251
Woermann
Tim
RL
JC Neuwied
-66
91
252
Maluch
Maraike
RL
JC Vulkaneifel
-70
1992
253
Meyer
Marcell
RL
JG Sieg
-100
86
254
Weis
Yvonne
RL
Polizei SV Mainz
+78
1989
7
255
Ammel
Oliver
RL
JJC Mendig
-100
90
256
Ringel
Steven
RL
SV Urmitz
-66
92
257
Brückner
Jens
RL
RW Koblenz
-90
82
258
Schwickert
Theresa
RL
JC Bad Ems
-63
1992
259
Sungen
Linda
RL
SV Herzerath
-70
90
260
Eschenauer
Carl
RL
JC Bad Ems
-81
85
261
Kempirbaev
Aydin
RL
JV Vulkaneifel
-60
74
5
262
Kreuer
Anja
RL
JJC Mendig
-48
1982
263
Kronauer
Sarah
RL
TuS Rot Weiß Koblenz
-52
1987
264
Müller
Christina
RL
TV 1860 Nassau
-57
1993
265
Niel
Sebastian
RL
VfL Lahnstein
-73
90
266
Roßmark
Kim
RL
JC Neuwied
-63
1990
267
Böttcher
Marius
RL
JC Bad Ems
+100
67
268
Selzer
Rabea
SA
JC Ford Saarlouis
-70
1989
269
Teucke
Tobias
SA
SSV Homburg Erbach
-60
1992
270
Krämer
Michaela
SA
JC Uchtelfangen
-63
1992
271
Müller
Till
SA
TUS Neunkirchen
-90
1988
272
Scherer
Saskia
SA
SSV Homburg Erbach
-52
1984
273
Wachter
Nicolas
SA
JC Ford Saarlouis
-73
1989
274
Lindner
Jessica
SA
ATV Dudweiler
-48
1991
2
275
Bacus
Melanie
SA
TV Merzig
-52
1991
5
276
Laub
Marc
SA
PSV Saar
-81
1990
277
Müller
Jan
SA
TUS Neunkirchen
-90
1988
278
Schirra
Tobias
SA
JC Ford Saarlouis
-73
1991
279
Dawkins
Julian
SH
TS Einfeld
-81
1984
280
Sümenich
Selina
SH
Budokan Lübeck
-52
1991
281
Ewert
Carina
SH
Budokan Lübeck
-70
1993
282
Glaesner
Julie
SH
Budokan Lübeck
-78
1993
283
Schumacher
Jan
SH
Budokan Lübeck
-73
1992
7
284
Güntner
Tim
SH
BSSV Büchen
-100
1990
285
Hoffmann
Björn
SH
BSSV Büchen
-81
1985
286
Ressel
Vanessa
SH
TSV Kronshagen
-57
1990
287
Dawkins
Christian
SH
TS Einfeld
-66
1987
288
Derkowski
Dennis
SH
ETSV Weiche
-60
1993
7
289
Zorawik
Michelle
SH
Budokan Lübeck
-63
1993
290
Okur
Jan
SH
TSV Travemünde
-100
1981
291
Sachau
Nadine
SH
TS Einfeld
+78
1979
292
Claasen
Stephan
SH
Budokan Lübeck
-90
1987
293
Starke
Paul
SN
VfL Riesa
-90
294
Eick
Stefan
SN
VfL Riesa
-73
295
Teicher
Peggy
SN
BSC Motor Rochlitz
-78
296
Fricke
Stefan
SN
JC Leipzig
-60
5
297
Graf
Marcel
SN
JC Leipzig
-66
298
Tempel
Danni
SN
JC Leipzig
-90
1
299
Haupt
Vivien
SN
SG Weixdorf
-57
34333
300
Pietsch
Florian
SN
SV G-W 90 Dresden
+100
7
301
Gerber
Melanie
SN
JC Leipzig
-70
1
302
Meinel
Julius
SN
JV Ippon Rodewisch
-73
303
Paul
Christoph
SN
SV Leipziger Löwen
-73
304
Schunke
Maria
SN
SV Leipziger Löwen
+78
305
Eckel
Jakob
SN
Chemnitzer PSV
-81
306
Mackeldey
Philipp
SN
JC Leipzig
-66
7
307
Wejda
Florian
SN
JC Leipzig
-60
308
Grüger
Franziska
SN
VfB Hellerau-Klotzsche
+78
309
Zimmermann
Maria
SN
JC Leipzig
-57
33905
310
Hohlefeld
Tina
SN
PSV Kamenz
-52
32475
311
Kliemann
Felix
SN
Chemnitzer PSC Budo
-66
312
Kracht
Susann
SN
JC RBS 1991 Leipzig
-63
32287
313
Kühn
Franziska
SN
Chemnitzer PSV
-48
33805
314
Mannke
Thomas
SN
RBS Leipzig
+100
315
Mocker
Felix
SN
JC Leipzig
-81
316
Gasch
Melanie
SN
JC Leipzig
+78
2
317
Branser
Marie
SN
JC Leipzig
-70
33831
318
Cudok
Heiko
SN
SV G-W 90 Dresden
-100
319
Zenker
Maria
ST
JC Genthin
-57
1991
320
Hannig
Julius
ST
1. Dessauer JC
-66
1990
321
Klein
Jennifer
ST
BSV Wanzleben
-63
322
Nedwideck
Sophie
ST
JC Genthin
-70
1992
323
Rohn
Marcus
ST
SV Halle
-66
1987
324
Bünger
Friedemann
ST
TSV Tangermünde
-90
1992
325
Seiffert
Fridtjof
ST
SV Halle
-81
1992
326
Döbberthin
Christian
ST
FSV Magdeburg
-81
1979
327
Dingler
Gunther
ST
SV Halle
-100
1986
7
328
Burmeister
Marc
ST
SV Halle
-73
1988
329
Döring
Stefan
TH
Kodokan Erfurt
-73
81
330
Engelbrecher
Christian
TH
Kodokan Erfurt
-90
86
331
Nußmann
Martin
TH
JSV Nordhausen
-100
91
5
332
Nisser
Jenny
TH
PSV Weimar
-52
90
333
Schmidt
Swantje
TH
TUS Jena
-70
93
334
Sterz
Dennis
TH
PSV Erfurt
-81
90
335
Hoffmann
Andre
TH
Kodokan Erfurt
-66
78
336
Keske
Eric
TH
Kodokan Erfurt
-90
84
7
337
Nisser
Sandy
TH
PSV Weimar
-57
88
3
338
Seibold
Susanne
WÜ
PSV Aalen
-57
86
339
Escher
Verena
WÜ
MTV Ludwigsburg
-48
340
Schneider
Rene
WÜ
VFL Sindelfingen
-73
89
1
341
Wolf
Stefan
WÜ
VFL Sindelfingen
-81
342
Abel
Peter
WÜ
KSV Esslingen
-90
88
3
343
Emhardt
Simon
WÜ
TSV Rohr
-90
88
5
344
Gaal
Mathias
WÜ
VFL Sindelfingen
-90
7
345
Korner
Ursula
WÜ
VfL Ulm
-70
90
346
Menz
Katharina
WÜ
TSG Backnang
-48
90
7
347
Panitz
Stephanie
WÜ
KSV Esslingen
-52
89
5
348
Langer
Katrin
WÜ
TSB Ravensburg
-70
90
349
Drotler
Esther
WÜ
VfL Sindelfingen
-57
87
1
350
Maier
Julian
WÜ
KSV Esslingen
-73
351
Wolf
Melanie
WÜ
VfL Sindelfingen
-78
91
1
352
Behr
Chris
WÜ
VFL Sindelfingen
-60
89
353
Bittner
Lisa-Marie
WÜ
TSG Backnang
-63
91
354
Roser
Tim
WÜ
KSV Esslingen
-73
88
355
Salzmann
Markus
WÜ
JZ Heubach
-100
356
Burock
Meike
WÜ
JC Kano Heilbronn
+78
91
357
Döring
Holger
WÜ
Post SV Aalen
-81
358
Dworacyk
Vera
WÜ
SV Böblingen
-57
88
359
Fischer
Sven-Alen
WÜ
VFL Sindelfingen
-60
88
2
360
Marlok
Steffen
WÜ
SV Fellbach
-66
5
361
Geller
Sabrina
WÜ
JZ Heubach
-52
92
362
Weidner
Kevin
WÜ
KSV Esslingen
-60
363
Glasser
Cedric
WÜ
TSB Ravensburg
-100
91
364
Wolf
Thomas
WÜ
VFL Sindelfingen
-81
365
Linckh
Jörn
WÜ
JV Nürtingen
-100
3
366
Müller
Matthias
WÜ
TSB Ravensburg
+100
5
367
Kurz
Felix
WÜ
KSV Esslingen
-81
368
Behnke
Daniela
WÜ
JZ Heubach
-63
81
7
369
Menz
Janina
WÜ
TSG Backnang
-63
91
370
Wild
Viktoria
WÜ
House of Judo
-78
88
2
371
Majer
Friederike
WÜ
KJC Ravensburg
-78
90
5
372
Albrecht
Sven
WÜ
JV Heubach
+100
373
Antic
Anne
WÜ
KSV Esslingen
+78
91
374
Behr
Yves
WÜ
VFL Sindelfingen
-60
91
375
Schumeyer
Bianca
WÜ
KSV Esslingen
-52
87